Her geçen gün iPhone kullanımı için hayatımızı kolaylaştıracak, aynı zamanda da bize performans ölçütünde daha fazla imkân sunacak şeyler keşfediyoruz. Dolayısıyla geçtiğimiz günlerde keşfedilen bir ayar menüsünün gizli olarak iPhone ile bizlere sunulduğunu öğrenmiş olduk. Biliyorsunuz ki iPhone ekran parlaklığı ayarı belirli bir noktaya kadar ekranın kısılmasını ya da daha parlak olmasını sağlayabiliyor. Peki bu sizin için yeterli değil mi?

O halde mutlaka uygulamanızı tavsiye ettiğimiz bu içeriğimizle daha faal bir kullanıma sahip olabileceksiniz. Çünkü iPhone’da maksimum ekran parlaklığı ya da kısma özelliği bu sayede mümkün olabiliyor. Son derece basit olan işlem herhangi bir Jailbreak ya da bir uygulama istemiyor. Sistem içerisinde yapacağınız ufak birkaç ayarla bunu sağlayabilmek mümkün.

  • İlk olarak Ayarlar menüsüne girdikten sonra Erişilebilirlik seçeneğine giriyoruz.
  • Bu menüde karşımıza Büyütme sekmesi çıkacak. Bunu aktif konuma getirdiğimizde ise doğrudan ana ekrana kadar çıkabiliriz.
  • Ana ekrana bu ayarı yaptıktan sonra 3 kez ardı ardına dokunduğunuz zaman farklı bir menü tasarımıyla karşılaşacaksınız. Gizli olarak sunulan bu menünün içerisinden de Tam Ekran seçeneğini tıklayıp seçimimizi yapıyoruz.
  • Ardından tıpkı ekran parlaklığı ayarını yaptığımız gibi bir ayar çubuğu çıkacak. Bu çubuk vasıtasıyla ekran parlaklığını olağandan daha kısık ya da daha fazla açık yapmak mümkün.
  • Bu işlem sonrasında parlaklığı istediğimiz düzeyde ayarladıktan sonra Ayarlar > Genel > Erişilebilirlik kestirmesi üzerinden tik koyarak Home tuşunu atamış oluyoruz.
  • Eğer ekran parlaklığını maksimum ya da minimum düzeye çekmek istiyorsak yapmamız gereken tek şey Home tuşuna 3 kez basmak olacak.

Bu yöntem bizlere iPhone’un ekran parlaklığını gece kullanım açısından daha verimli hale getirecek. Aynı zamanda en büyük pil tasarruflarından birisi olarak görülen ekran parlaklığından da maksimum verim elde etmiş olacağız. Eğer sizinde bu noktada bir parlaklık talebiniz varsa hiçbir 3.parti uygulama kullanmadan, cihazınıza da bir zarar vermeden bunu bu sayede yapmanız mümkün.

Aşağıda iPhone ekran parlaklığını daha fazla kısmanızı sağlayacak ayarlamaların birde videosu bulunuyor. Görsel anlatımla uygulayarak yapmanız daha kolay olacaktır.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?