iPhone Ekran Değişim Ücretlerine Beklenmedik Zam

1
293
iPhone 7 Plus Ekran Değişimi
iPhone 7 Plus Ekran Değişimi

iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus akıllı telefonlarının tanıtılmasıyla Apple’ın genel kullanımlarında değişikliklere gidildi. Markanın yeni seri akıllı telefonlarının başta Apple Store olmak üzere birçok noktada değişikliğe neden olduğunu zaten biliyorduk. Fakat bu süreçte sürpriz haberlerde gelmedi değil. İlk olarak eski iPhone modellerinin fiyatlarında yapılan indirimler.

Hemen aşağıda yer vereceğimiz linklerden indirimleri fiyatları görebilirsiniz. Bunun dışında aksesuar serilerinde de farklar yaşandı ve bazı iPhone modellerinin satışına son verildi. En son olarak Apple Watch 2 akıllı saatlerinin üretimi durdu ve stoklardan sonra satışta kesildi. Bunların ardından bu kez, servis kısmında değişikliklere gidildi. Kullanıcıların artık ekran değişimi ücretlerinde çok daha fazla ödeme yapmaları gerekecek.

Bakınız: Eski iPhone Modelleri İçin İndirimli Fiyatlar

iPhone Ekran Değişiminde Fiyatlara Zam

Servis ücretleri kısmında ekran değişimine büyük oranda zam yapan Apple yeni fiyatlar hakkında da bilgilendirme paylaşımı yapıldığını gördük. Peki, bundan sonra iPhone modellerinde ekran değişimi için ne kadar ücretler ödemek gerekecek? Yeni ekran değişim ücretlerini, eski ücretlerle beraber değerlendirelim.

iPhone Ekran Değişim

  • iPhone 8 Plus Ekran Değişimi – 719 TL
  • iPhone 8 Ekran Değişimi – 629 TL
  • iPhone 7 Plus – eski fiyat 609 TL, yeni fiyat 719 TL
  • iPhone 7 – eski fiyat 529 TL, yeni fiyat 629 TL
  • iPhone 6s Plus – eski fiyat 609 TL, yeni fiyat 719 TL
  • iPhone 6s – eski fiyat 529 TL, yeni fiyat 629 TL
  • iPhone 6 – eski fiyat 529 TL, yeni fiyat 549 TL
  • iPhone S serileri ve iPhone SE – eski fiyat 529 TL, yeni fiyat 549 TL

Görebileceğiniz gibi buradan iPhone X modeline ait değişim bedeli yer almıyor. Bunun nedeni Apple’ın henüz bu konuda açıklama yapmamış olması. Fakat beklenti oldukça yüksek. iPhone X için 1000-1200 TL gibi bir değişim bedelinin isteneceği belirtiliyor.

İLGİLİ HABER:  Apple iPhone İçin 5,8 İnç Boyutlu Ekranları Sunacak Mı?

1 YORUM

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?