iPhone Boyutlarıyla Beraber Pil Boyutları Artacak

0
102
iPhone X Pil

iPhone akıllı telefonlarının en çok eleştiri aldığı konulardan bir tanesi de pil kapasitesi konusu. Diğer akıllı telefon modellerine göre pil kapasitesi bir hayli düşük olan akıllı telefonların, sadece pil nedeniyle iPhone yavaşlatma skandallarında da gündem olduğunu görmüştük. Apple, davalara ve soruşturmalara neden olan iPhone yavaşlatma konusunda da suçu pillere atmıştı. Yeni akıllı telefonların pillerinin bir hayli düşük kapasiteli olması da yine eleştirilerin hedefine oturdu. Marka ise tüm bunlardan sonra 2018 yılı için pillerde değişikliğe gitme kararı aldı. En azından gelen ilk bilgiler bu yönde.

iPhone Pilleri Nasıl Değişecek?

Daha önce Kuo tarafından verilen raporlarda 3 yeni iPhone modelinin geleceğinden bahsedildiğini defalarca belirtmiştik. Şimdi ise piller konusunda bu modellerde yeni tercihlerin yapılacağı ortaya çıktı. İlk bilgiye göre iki parçalı piller yerine, yeni iPhone X modellerinde tek parça piller kullanılacak. Yine bu pillerin L şeklinde olduğunu görmek mümkün olacak. Ancak bu kez kapasite kısmında çok daha başarılı bir seçim yapılacak.

iPhone X Pil

Pil kapasitesi artması adına da telefonların boyutu arttırılacak. Özellikle iPhone X Plus modeli içi 6.5 inç boyutlarını bulacak bir boyuttan söz ediliyor. Bu derece boyut artışı da yeni telefonların pil kapasitelerinin de artmasını sağlayacak ve alanda sorun olmadığı için kapasite artışında da sorun olmayacak. İddialara göre en az %30 oranında artış bekleniyor.

Bunun dışında pillerin üreticisinin ise Güney Koreli teknoloji devi LG olacağından söz ediliyor. LG tarafından üretilecek olan piller, LG G6 pillerinde olduğu gibi her güvenlik testinden de geçirilmiş olacak. Gelen tüm iddialar bu yönde. Bakalım bu konuda Apple bir açıklama yapacak mı?

İlginizi Çekebilir: iOS 11.3 Gizlilik Rehberlerini Değiştirdi

İLGİLİ HABER:  watchOS 6 Tanıtıldı – İşte Tüm Özellikler

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?