iPhone Bildirim Işığı Yeni Patent

0
511
iPhone Bildirim Işığı

iPhone 11 beklenen değişiklikleri sunmadı. Yeni akıllı telefon modellerinde sunulan değişiklikler sınırlı kalmış olsa da bundan sonraki iPhone modelleri için önemli değişiklilerin sunulması bekleniyor. iPhone 12 akıllı telefonlarıyla beraber gelecek olan özelliklerden birisi için de bir patent görseli ortaya çıktı.

Telefonlarda yer alması beklenen yeni özelliği patent görselleri, çok uzun bir süredir beklenen değişikliklerden birisinin yolda olduğunu gösteriyor. Bu noktada yeni akıllı telefonların Apple logosunda bildirim ışığı sisteminin sunulacağı görülüyor.

iPhone Bildirim Işığı Apple Logosuna Taşınacak

Paylaşılan yeni patent görsellerine göre, telefonların arka kapak kısmında kullanılan Apple logosu artık işlevsel olacak. Buna göre telefonların arka kapak kısmında özel bir ışıklandırma bölümü bulunacak. LED ışıkla kullanılacak olan ışıklandırma sisteminin, önemli bir işlevselliği de olacak.

Bu kısımda yer alan ışığın bir bildirim ışığı olarak da kullanıldığını görmek mümkün olacak. Apple logosunda sunulacak olan bildirim ışığının farklı renklerle ayarlanabildiğini görmek de mümkün olacak. İsterseniz arama geldiği zaman başka bir bildirim ışığı, mesaj geldiği zaman farklı bir bildirim ışığı görüntülenecek.

iPhone Bildirim Işığı

Böylece telefonların çok daha şık bir görüntü sunmasını sağlanacak. Patent görsellerinde yer alan detaylara göre bu bölümün başka bir işlevselliği olmayacak. Beklentileri bu kısımda bir de parmak izi sensörlerinin kullanılabileceği yönünde. Ancak patent görselleri söz konusu parmak izi sensörü için herhangi bir detaya yer verilmiyor.

İlerleyen dönemlerde parmak izi sistemi için de yeni bir teknoloji karşımıza çıkabilir. Zaten iPhone 12 akıllı telefonlarında tasarım olarak bir değişim sunulması söz konusu olacak. Muhtemelen yeni akıllı telefonlarda değişen tasarımla beraber bu bölümde öne çıkabilir.

Daha önce Motorola tarafından bile kullanılan sistemin iPhone modellerinde yer alması çok zor olmasa gerek. iPhone Bildirim Işığı sistemi için daha detaylı görsellerin yayınlanmasını beklemek gerekiyor.

İLGİLİ HABER:  Apple Neden Lityum İyon Pilleri Tercih Ediyor?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?