iPhone Batarya Değişim Ücretleri Açıklandı!

0
63
iPhone yavaşlatma

Apple, bir süredir iPhone Yavaşlatma konusuyla ilgileniyor. Bu konuda tüm detayları daha önce ele aldığımız yazılarda vermiştik. Tüm bu detaylar içerisinde ve olayın içerisinde kullanıcıları en çok sevindiren kısım ise Apple’ın iPhone batarya değişim fiyatlarını değiştireceği açıklaması olmuştu. Marka özür dilediği açıklamadan sonra, soruna neden olan bataryaları yenisiyle değiştirmek isteyen kullanıcılara daha uygun fiyatlar sunacağını belirtmişti.

Apple tarafından yapılan bu açıklama sonrasında 2018 yılı için batarya değişim ücretlerinde indirim yapılması bekleniyordu. Fakat Apple bunun için daha uzun süre beklemek gerektiğini düşünmemiş olacak ki iPhone batarya değişim ücretleri güncellendi.

iPhone Batarya Değişimlerinde Beklenen İndirim

Marka tarafından bugün yapılan açıklama sonrasında, değişim için ücretlere güncelleme getirildi. Ücretlerin güncellenmesinden sonra beklenen indirim oranları da belli olmuş oldu. Yapılan güncelleme sonrasında değişen fiyatlara geçelim.

iPhone yavaşlatma

Daha önce değişim için markanın garanti dışındaki cihazlardan istediği fiyat 190 TL’den başlıyordu. En masraflı olan değişim ücreti ise 319 TL rakamına kadar çıkabiliyordu. Yaklaşık olarak 79 dolar civarında bir ücretten söz ediyorduk.

Şimdi ise bu rakam 29 dolar seviyelerine indirildi. Haliyle ülkemizde de batarya değişim ücretleri 129 TL gibi bir rakama indirilmiş oldu. Kullanıcıların sıfır bataryaya ulaşmaları için ödemeleri gereken ücret böylelikle 129 TL olarak belirlenmiş oldu. Apple’ın fiyat indirimi nasıl karşılanacak? Özür için yeterli bir adım olacak mı? Tüm bunları zaman içerisinde kullanıcı yorumlarıyla beraber görmek mümkün olacak. Şimdilik gelişmeler bu yönde. Hemen belirtelim markanın yeni yılda sürprizleri ve yeni adımları da gelebilir.

İlginizi Çekebilir: İndirimli iPhone pil değişimi ile ilgili bilinmesi gereken herşey

İLGİLİ HABER:  Apple’dan Ardı Ardına İndirim Haberleri

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?