iPhone Pil Değişim Kampanyası

iPhone akıllı telefonlarında yaşanan pil sorununu bilmeyen yoktur. Apple’ın tarihinin en zor günlerini geçirmesine neden olan pil skandalıyla beraber ortaya çıkan yavaşlatma olayı, markanın bir hayli eleştiri almasına ve bir o kadar da önemli adımlar atmasına neden olmuştu. Eski akıllı telefonların yavaşlatılması ve pil yaşlanması olayı nedeniyle performans düşüklerinin yaşanması durumunun ortaya çıkmasının ardından ise Apple, özel bir pil kampanyası başlatmıştı.

Marka tarafından başlatılan pil değişim kampanyası, iPhone SE modelinden X modeline kadar olan akıllı telefonları içine almıştı. Bu kampanya kapsamında 79 dolar olan pil değişim ücretlerinin ise 29 dolar olarak güncellendiği görülmüştü. İşte bu kampanya için son günler geldi.

İndirim için Son 1 Ay Kaldı

Apple’ın iPhone modelleri için başlattığı pil değişim kampanyası çok kısa bir süre sonra son bulacak. Eski fiyat olarak gösterilen 79 dolar değişim fiyatının 29 dolara düştüğünü biliyoruz. Kampanya kapsamında açıklanan bu fiyat, 31 Aralık sonrasında geçersiz olacak.  31 Aralık tarihinin hemen sonrasında fiyatlar yeniden güncellenecek. Bir nevi kampanya bitirilecek ve pil değişimi de standart olarak yapılacak. Apple’ın bu konuda resmi bir açıklaması yok.

pil değişim kampanyası

Yani 31 Aralık tarihinden sonra fiyatlar normale dönecek ancak 79 dolar üzerinden mi devam edilecek yoksa yeni zamlar yapılacak mı bilgi yok. Bunlar için 31 Aralık tarihinden sonrasını beklemek gerekecek. Şu an için Apple tarafından kampanya dışında herhangi bir bilgilendirme yapılmış değil. Pil değişim kampanyasından sonra, hız düşürme konusunda yeni bir adım atılıp atılmayacağı da yine bilinmezler arasında.

iOS 12 güncellemesi sonrasında daha da detaylandırılan pil sağlığı uygulaması, kontrolü kullanıcılara bırakıyor ancak yine de bu konuda yeni adımların atılması ihtimali var. Bunlar için Apple’ın kampanya sonrası yapacağı açıklamaları takip edeceğiz. Açıklamalar geldikçe sitemizden paylaşacağız.

İlginizi Çekebilir: Yenilenmiş iPad Modelleri Satışa Çıktı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?