iOS 11.3 Safari ile Arka Planda YouTube Video Oynatma (iPhone / iPad / iPod touch)

2
1164
iPhone arka planda youtube oynatma

iPhone, iPad veya iPod touch’ınızı iOS 11.3’e güncellediyseniz, sizin için harika bir ipucumuz var. YouTube.com‘u Safari’de açıp, ana ekranda veya başka bir uygulamadayken arka planda video oynatmaya devam edebilirsiniz.

YouTube, resmi olarak uygulamadan ve mobil web sitesinden arka planda ses çalmayı engeller. Yalnızca YouTube Red aboneliği olan kullanıcılar YouTube videolarını arka planda oynatmaya devam edebiliyor.

Safari’de Arka Planda YouTube Videolarını Oynatma

Arka planda YouTube videoların sesini dinlemek için Safari’yi açmanız ve YouTube.com’u açmanız yeterlidir. Daha sonra sevdiğiniz bir videoyu açın ve video oynarken Safari’den çıkın. Ana ekrandayken, Denetim Merkezi’ni açın ve Müzik widget’ından Oynat butonuna dokunun. Herhangi bir uygulamayı kullanırken YouTube’un sesi arka planda çalmaya başlamalıdır. Hatta cihazınızı kilitleseniz bile ses çalmaya devam edecektir.

iPhone Arka Planda YouTube Oynatma

Safari’yi yeniden açtığınızda, çıktıktan sonra Denetim Merkezi’nden bir kez daha müziği oynatmanız gerekecek. Otomatik Oynat özelliğini kullanarak, arka planda çalma listenizi de dinleyebilirsiniz.

Safari sekmeleri arasında geçiş yaptığınızda da YouTube arka planda ses çalmaya devam eder. Ses, geçiş esnasında saniyeden daha kısa bir an duraksar, sonra çalmaya devam eder.

Arka planda YouTube sesini dinlemek talk-show, ders ve belki de daha önemlisi müzik dinlemeyi seviyorsanız çok yararlı olabilir.

YouTube genellikle arka planda müzik çalma özelliğini engeller. iOS 11.3’te (ve iOS 11.4 beta) çalışan bu özellik, yakında engellenebilir. Bu nedenle şimdi tadını çıkarsanız iyi edersiniz!

Güncelleme: Youtube artık arka planda Youtube sesini oynatama özelliğini bir kez daha engellemiş gibi görünüyor. Sizin için hala çalışıyorsa, aşağıdaki yorum bölümünden bizi bilgilendirirseniz seviniriz.

İLGİLİ HABER:  2018'in En Çok İndirilen iPhone Uygulaması: Tik Tok

2 YORUMLAR

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?