iPhone Amoled Ekran Teknolojisine Geçiyor

0
44

Akıllı telefon değerlendirme ve test sonuçlarına bakıldığında akıllı telefon sıralamasında ilk sıralarda her daim Apple’ın akıllı telefonlarının yer aldığını da söylemek gerekiyor. Hemen her yeni modeli ile biraz daha beğeni kazanan ve test puanlarını da biraz daha arttırmayı başaran Apple’ın son olarak ise iPhone 7 serisi ile beraber gündeme geldiğini biliyoruz. Birçok yeni özellik ve yeni seri mobil işletim sistemiyle beraber gelen iPhone 7 modeli ile gündeme oturan Apple’ın aslında tüm bu yeniliklerine karşın iPhone 7 serisinde daha farklı özellikler sunması da bekleniyor.

Özellikle uzun süredir tasarım konusunda köklü değişimler yapmayan sadece ufak düzenlemeler yapan Apple’ın bu seride tasarım konusunda köklü değişiklikler yapması bekleniyordu. Buna ek olarak artık diğer birçok akıllı telefon markasında olduğu gibi Apple’ın da LCD ekran teknolojisinden vazgeçip OLED ekran teknolojisine geçeceği de düşünülüyordu. Fakat Apple’ın tüm bu beklentileri boşa çıkarması aslında bir yandan da iPhone 7 modelinin eleştirilmesine neden oldu. Tabi tüm bunlarla beraber aslında teknoloji devinin u konuda başka bir planı olduğu da iddia ediliyor.

Zira Apple’ın 10.yılına özel yeni bir model geliştireceği ve bu model için tüm beklenen yeniliklerin kullanılacağı belirtiliyor. iPhone 7 için S serisinin çıkmayacağının düşünülmesi ile beraber bu model için şuanda iPhone 8 adı ön planda. Fakat henüz 10.yıla özel telefonun özel bir isimle mi yoksa iPhone 8 olarak mı geleceği de kesin değil.

AMOLED Ekran Kesinleşiyor

Buna karşın Apple’ın verdiği ipuçlarına bakacak olursak beklenen yeni model uzun süredir ekran teknoloji konusunda düşünülen AMOLED ekran ile beraber gelecek. Henüz resmi tanıtım yapılmadığı için bu konu netlik kazanmış değil fakat Apple’ın verdiği ipuçları OLED ekran teknolojisine geçileceğini kesin olarak kanıtlıyor.

İLGİLİ HABER:  iPhone'a Kablosuz Müzik ve Video Aktarma (iTunes Kullanmadan)

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?