Eylül ayında karşımızda olacak olan yeni akıllı telefon modelleri için iddialar gelmeye devam ediyor. Yeni modellerin ekran sistemleri konusunda gelen iddialar ise iPhone 9 ve iPhone 9 Plus modellerinin son gündem konusu olmuştu.

Full Active LCD ekran kullanacağı belirtilen iPhone 9 ve OLED ekran kullanılacağı belirtilen iPhone 9 Plus akıllı telefonları için son paylaşım ise yeni tasarım görselleri oldu. Bu kez her iki modelde yanyana görüntülendi. iPhone 9 ve iPhone 9 Plus modellerinin tasarımlarını ortaya çıkaran yeni görseller ve detaylara geçelim.

iPhone 9 ve iPhone 9 Plus Tasarımı Nasıl Olacak?

Paylaşılan görsellerde her iki modelde çok önemli detaylarla ortaya çıkıyor. iPhone 9 modelinin 6.1 inç ekran kullanacağı ve bu modelin ekran bölümünün Face ID ile zenginleştirileceği görülüyor. iPhone 9 modelinin arka kapak tasarımında ise kamera dikkat çekiyor.

iPhone 9 ve iPhone 9 Plus

Kameranın çok daha geniş bir alanı olduğunu görüyoruz ve çift kamera yerine tek kamera kullanımı yapılıyor. Beklendiği gibi oldukça geniş bir tek arka kamera kullandığı görülen iPhone 9 ve iPhone 9 Plus akıllı telefonlarının, dışında bir diğer model ise iPhone 9 Plus olacak. Bu modelin ekran kısmında da 6.5 inçlik bir panel kullanılacak.

OLED ekran kullanacağı konusunda bilgiler bulunan telefonların yine Face ID alanına yer vereceğini göreceğiz. Bu modelin arka kapağına geçtiğimiz zaman ise yine çift kamera göreceğiz. Üst üste sıralanmış olan çift kameraların da dikkat çektiği görülen Plus modelinin, kasa olarak da çok daha geniş olduğu görülüyor.

İki Modelde İnce Olacak

iPhone 9 ve iPhone 9 Plus görsellerinde ortaya çıkan bir diğer detayın ise telefonların kalınlığı oldu. OLED kullanan modelin çok daha ince olması bekleniyordu. Ancak görsellere bakacak olursak, son günlerde gündeme gelen LCD Full Active ekranlar isteneni vermeyi başarmış ve çok daha ince paneller sunulabilmiş. Detayları tanıtımla göreceğiz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?