Bu yılın en çok merak edilen akıllı telefonlarından biri olan iPhone 9 akıllı telefonlarının kısa süre sonra tanıtılması bekleniyordu. Paylaşılan bilgiler yeni serinin Mart ayının sonunda geleceği yönünde olmuştu. Serinin Mart ayında tanıtıma çıkmasının hemen ardından bu serinin satışlarının da başlayacağı düşünülmüştü. iPhone SE 2 olarak da adlandırılabileceği düşünülen akıllı telefonun, son günlerde tanıtım erteleme haberiyle beraber gündeme geldiğini biliyoruz.

Merakla beklenen etkinliğin ertelenmesi haberlerinin gündeme gelmesinin ardından bu kez Apple kaynaklarından bir bilgi geldi. Cult of Mac’in Apple kaynaklarından aldığı bilgilere göre iPhone 9 akıllı telefonlarının tanıtım etkinliği ertelendi.

iPhone 9 Ne Zaman Tanıtılacak?

Telefonun tanıtımının Mart sonunda yapılması bekleniyordu. 31 Mart tarihinde yeni serinin gelmesi beklenirken tanıtım etkinliğinin iptal edilmesiyle beraber yeni telefonların tanıtımları belirsiz bir tarihe alınmış oldu.

Resmi bir açıklama olmadığı için telefonların tanıtım etkinliğinin ne kadar ertelendiği konusunda bir bilgi paylaşımı ise yapılmadı. Beklentiler WWDC 2020 sırasında yeni akıllı telefonların geleceği yönünde.

Apple’ın bu yönde bir karar almasının nedeni konusunda da bazı bilgiler var. Firmanın bu yönde bir karar almasının nedeninin coronavirüs olduğu söyleniyor. Virüs nedeniyle yeni akıllı telefonların üretimlerinde sıkıntı yaşandığı ve bu nedenle de kararlı bir şekilde üretim gerçekleştirilemediği için erteleme geldiği belirtiliyor.

iPhone 9

Akıllı telefonların ne zaman tanıtılacağı konusunda kesin bir açıklama yapılmadığı gibi mevcut modellerin üretimi kısmında da sıkıntılar yaşanabileceği konusunda bilgiler var. Çin’i etkisi altına alan salgın sonrasında Apple’ın akıllı telefonlarında üretim sıkıntısı yaşadığı biliniyor.

Mevcut modellerin üretiminde sıkıntı olması, stok sorunları yaşanmasına da neden olmuştu. Stok sorunlarının ilerleyen dönemlerde artması bekleniyor. Özellikle iPhone 11 akıllı telefonlarının üretiminde bir sıkıntı yaşandığını söylemek gerekiyor.

Yeni akıllı telefonların tanıtımının gecikmesinin söz konusu olup olmayacağı konusunda herhangi bir bilgi yok. iPhone 12 tanıtımının da ertelenmesi gündeme gelebilir. Tamamen coronavirüs salgınının durumuna göre bir belirleme yapılacak gibi duruyor. Erteleme kararlarının devam etmesi sonrasında nasıl bir yol haritası çizileceğini de zaman gösterecek.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?