iPhone 9 Tanıtılmadı Ancak Konsept Video Geldi

0
501
iPhone 9

Apple’ın Mart ayı içerisinde düzenlenmesi beklenen etkinliği için erteleme kararı geldiği düşünülüyor. Düşünülüyor diyoruz çünkü Apple henüz tanıtımı bile resmi olarak açıklamamıştı. Koronavirüs nedeniyle Mart ayındaki etkinliğin tarihi bile duyurulmadan ertelendiği söyleniyor. Etkinliğin iptal edilmesiyle beraber iPhone 9 akıllı telefonlarının çıkışının da ertelendiği konusunda bilgiler paylaşılmış durumda.

Yeni uygun fiyatlı iPhone akıllı telefonu olması beklenen iPhone 9 akıllı telefonlarının ne zaman tanıtılacağı da bir kez daha gizem haline gelmiş oldu. Yeni telefonlar için tanıtımı merakla beklerken bir konsept videosunun daha geldiğini de belirtelim. Yeni konsept videosu telefon hakkında birçok detayı ortaya çıkarıyor.

iPhone 9 Nasıl Detaylarla Gelecek?

Videoya baktığımız zaman ilk olarak telefonların 3 farklı renk ile geleceği görülüyor. Uzay grisi ve gümüş renkleri zaten bilinen renkler ve kullanılan renkler olarak karşımıza çıkıyor. Bunun yanında bir de mat mavi renk seçeneğinin geleceği vurgulanmış durumda.

Videoda yer alan akıllı telefonlarının yine iPhone 8 benzeri bir kasa ile geldiğini görmek mümkün oldu. Son konsept videolarında ve son paylaşılan görsellerde de bu yönde bilgiler ortaya çıkmıştı. Değişen bir yapı yok. Tasarım daha önce sızdırılan tasarım detaylarıyla aynı.

Bunun dışında ekran kısmında ise 4.7 inçlik bir ekran kullanılacağı vurgulanıyor. Yine Liquid Retina ekranın yer alacağı akıllı telefonda 1334 X 750 piksel çözünürlük değeri bulunacak. Bu ekran boyutu ve bu çözünürlük değeriyle beraber elde edilen piksel yoğunluk değerinin ise 326 PPi olacağı vurgulanmış durumda.

Kamera kısmına geçtiğimiz zaman ise yeni akıllı telefonların tek bir arka kamera kullanacağı görülüyor. 12 MP f1.8 diyafram açıklık değerinde tek bir kameranın kullanılacağı seride daha hızlı sensörlerin bulunacağı da vurgulanan bilgiler arasında.

İşlemci kısmında A13 işlemcilerinin kullanılacağı görülen akıllı telefonların 5 saatlik bir batarya ömrünün sunulduğunu görmek mümkün olacak. Bu değerlerle beraber yeni seri akıllı telefonların iPhone 8 modellerinde benzeyeceği de yine vurgulanan bir başka detay. Telefonun konsept videolarında yer alan detaylar bunlar. Ne yazık ki hala tanıtım tarihi konusunda bir bilgi paylaşamıyoruz.

İLGİLİ HABER:  Apple Jony Ive İle Yeniden Yola Başlayacak

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?