Yeni iPhone modellerinin isimleri netlik kazanmaya başladı. Paylaşılan bilgilere göre iPhone 9, iPhone 9 Plus ve 2.nesil iPhone X akıllı telefonlarını göreceğiz. Yeni modellerin isimleri ortaya çıkarken, bu modellere ilişkin yeni detaylarda gelmeye devam ediyor. Son olarak iPhone 9 akıllı telefonunun tasarımını ortaya çıkarak yeni bir görsel paylaşıldı. Aslında bu görsel direk olarak telefon odaklı bir şekilde yayınlanmadı. Yeni görsellerde, telefon için geliştirilen bir kılıfın öne çıktığı ve bu kılıfında telefonun detaylarını ortaya çıkardığını görüyoruz.

iPhone 9 Tasarımı Nasıl Olacak?

Telefonun yeni kılıf görselleri, beklenen tasarımı doğruluyor. Görsellere göre yeni modelin oldukça geniş tek bir arka kamerası bulunacak. Oldukça geniş bir arka kamera kullanan telefonun, kamerasının yine köşeye konumlandırılacağı görülüyor.

Bunun dışında ön kısımda ise Face ID bölümüne yer verilmesi dikkat çekiyor. Ön kısımda kullanılan Face ID bölümünün ise normalden biraz daha geniş tutulduğunu söylemek lazım. Yeni görsellerle beraber ortaya çıkan tasarım detayları bu şekilde.

iPhone 9

Bunun yanında telefonun teknik özellikleri kısmında da önemli bilgiler var. Görsellerle beraber ekranlar için paylaşılan iddialarda yenilendi. LCD panel kullanımı yapılan ekranların 1.000 nit parlaklık değerlerine kadar çıkabileceğinden söz edilmekte.

Bu değerle beraber telefonun çok daha düşük enerji tüketimi için özel bir teknolojiye yer verileceği de yine gelen bilgiler arasında. Face ID kullanılacağı ve 150.9 mm X 76.5 mm X 8.3 mm ölçülerine sahip olacağı belirtilen iPhone 9 akıllı telefonlarının fiyatının ise 650 dolar olacağı bilgisi var. Tüm bu detayları Eylül ayında yapılacak tanıtımla beraber öğreneceğiz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?