iPhone SE 2 ya da iPhone 9 adıyla gelmesi beklenen yeni akıllı telefonlar için raporlar ortaya çıkmaya devam ediyor. Telefonların render görsellerinin yayınlanmasının hemen ardından tasarım kısmının netlik kazandığını gördük.

Hem üst kısımda bir çerçeve hem de alt kısımda home tuşunun bulunduğu bir çerçeve alanı sunulduğu görülen iPhone 9 akıllı telefonlarının teknik özellikleri konusunda yeni detaylar ortaya çıktı. Bu kez telefonların ekran boyutu ve teknik kısmı için bilgilerimiz var.

iPhone SE 2

iPhone 9 Özellikleri Neler Olacak?

Son raporlara göre iPhone SE 2 ya da diğer bir isimle iPhone 9 akıllı telefonları 4.7 inçlik bir ekran paneliyle beraber gelecek. 4.7 inçlik bir panelin kullanılacağı telefonun yine Retina ekran teknolojisinde olacağı ve panel kısmında da LCD panele yer verileceği bilgisi var. LCD ekranın kullanılacağı akıllı telefonların çözünürlük değeri kısmında ise 1334 X 750 piksel çözünürlük değeri sunuluyor olacak.

iPhone 9

Bu değerle beraber elde edilecek olan piksel yoğunluk değeri ise 326 PPi olacak. 326 PPi değerinde piksel yoğunluk değeri, görüntü kalitesinin oldukça net olmasını sağlayacak. Muhtemelen telefonda bir parmak izi sensörü bulunacak ve Face ID sistemine yer verilmeyecek. Ancak kesin olarak Face ID sisteminin sunulup sunulmayacağı konusunda bir detay söz konusu değil. Telefonların sadece Touch ID ile gelmesi de mümkün.

İşlemci kısmında ise baştan beridir yer alan iddialar doğrulanmış durumda. Baştan beridir bu modelin A13 Bionic işlemcileri ile geleceği iddia ediliyordu. Yeni raporlarda da A13 Bionic işlemcilerinin kullanıldığını görüyoruz. RAM kısmında ise 3 GB RAM sunulacak. Kısacası iPhone XS modeliyle benzer bir yapıda akıllı telefon göreceğiz.

iPhone 9

Fiyatının uygun olması beklenen yeni akıllı telefonların kamera kısmında ise tek bir arka kamera sunacağını ekleyelim. Arka kısımda f/1.8 diyafram açıklığında 12 MP tek bir kamera yer alacak. 60 FPS 4K video çekebilmesini beklediğimiz kameraların yazılımsal olarak portre modu sunması da sağlanacak.

İLGİLİ HABER:  iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Satışları Artış Gösterdi

Ön kısımda ise 12 MP değerinde tek bir kamera kullanılacak. Ön kameranın detayları ise net değil. 5G desteği, arka kısımda buzlu camlı yapı sayesinde kablosuz şarj desteği gibi artılarla beraber iPhone SE 2 ya da iPhone 9 akıllı telefonlarının 399 dolar satış fiyatı olması beklenmekte. Mart ayında telefonun çıkış yapması da gündemde.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?