iPhone 9 cephesinden sürekli yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Telefonların özelliklerinin neler olacağı konusunda paylaşılan son bilgiler ise, Apple’ın iddialı bir çalışma içerisinde olduğunu göstermekte.

Çok kısa bir süre önce iPhone 8 akıllı telefonlarına benzer bir kasa yapısıyla geleceği ortaya çıkan telefonların Apple’ın Fransa sayfasında görüldüğünü belirtmiştik. Bunun hemen ardından yeni akıllı telefonların fiyatları konusunda bilgiler ortaya çıktı. iPhone 9 fiyatı ile ilgili gelen son bilgiler Ming Chi Kuo tarafından paylaşılan fiyat iddialarını da doğrulamış oldu.

iPhone 9, 399 Dolar Satış Fiyatına Sahip Olacak

Fast Company tarafından paylaşılan bilgilere göre yeni akıllı telefonların fiyatı çok yüksek olmayacak. Hatta telefonların fiyatının yüzleri güldüreceğini söylemek bile yanlış olmaz. Daha öncede uygun fiyatlı model olarak sunulan iPhone SE akıllı telefonlarında olduğu gibi diğer modellerden daha uygun bir seri sunulmuş olacak.

iPhone 9 fiyatı için 399 dolarlık bir rakamın açıklanması. Bu modelin 2400 TL + vergi şeklinde fiyatlandırılması anlamına geliyor. Zaten bu rakam da Apple’ın satışları ile karşılaştırıldığı zaman çok iddialı bir rakam. Markanın akıllı telefonları 12 bin TL gibi uçuk fiyatlara ulaşabiliyor. Haliyle bu modelin diğer serilere göre daha fazla satmasını bekliyoruz.

iPhone 9

Telefonun Özellikleri Neler Olacak?

399 dolar satış fiyatına karşın telefonun özelliklerinden de söz edelim. Paylaşılan bilgilere göre yeni modelde A13 Bionic işlemcileri bulunacak. Bu da serinin bir hayli öne çıkmasını sağlayacak. Kaldı ki performans sorunu yaşanmasını beklemiyoruz.

RAM kısmında da Apple’a göre bonkör bir RAM tercihi olacağını söyleyebiliriz. 3 GB RAM beklentimiz var. 4.7 inçlik LCD ekranların kullanılacağı akıllı telefonlarda iki farklı depolama alanına yer verilecek. Bu depolama alanlarında 64 GB ve 128 GB seçeneklerinin sunulması söz konusu olacak. 64 GB modelin fiyatının 399 dolar olmasını bekliyoruz ancak 128 GB modelin depolama alanının nasıl olacağı konusunda bir bilgimiz yok.

İLGİLİ HABER:  iPhone 6S Fiyatı Belli Oldu

Corona virüsüne rağmen Mart ayında yapılması beklenen tanıtımın hemen sonrasında bu konuda da bilgileri elde etmeyi düşünüyoruz. Uzay Grisi, Kırmızı ve Gümüş renkleriyle geleceği düşünülen iPhone 9’un ne zaman satışa çıkacağı ise net değil.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?