iPhone 9 Canlı Canlı Görüntülendi

0
154
iPhone 9

iPhone 9, Apple’ın Mart ayındaki en büyük sürprizi olacak. Yeni akıllı telefonların fiyat kısmında daha uygun bir aralıkta olması ve tasarım kısmında da yenilenmesi bekleniyor. Şu an için markanın yeni akıllı telefonlarında sunduğu tasarımda çentik ekranlı bir tasarımı benimsediği görülüyor.

Çentik ekranın kullanılması, yeni seri akıllı telefonların ekran kullanım alanının artmasını sağlamış olsa da bu tasarım genel olarak beğeni toplamadı. Daha doğrusu eski tasarımın özlenmeye başladı. Bu noktada iPhone 9 akıllı telefonlarının sunacağı tasarım oldukça önemli bir hal aldı.

iPhone 9 Videoda Görüntülendi

Kısa süre önce sızdırılan videoda telefonun nasıl bir tasarımla geleceği görüntülendi. Paylaşılan videoda telefonun 4.7 inçlik bir panel kullandığını görüyoruz. Arka kısımda cam kaplı bir tasarımla geleceği görülen akıllı telefon çerçeve kısmında ise beklenen değişikliği sunuyor. iPhone X ya da iPhone 11 modellerinde kullanılan tasarımın yerine iPhone 4 modellerinde kullanılan tasarımın kullanılması söz konusu olacak.

Kenarlar kısmında eski akıllı telefonlarda olduğu gibi bir tasarıma yer vereceğini gördüğümüz akıllı telefonların ekran bölümünde de önemli değişiklikler olacak. iPhone X serisinden sonra çentikli ekran tasarımına geçilmişti.

Bu modelde ise eski ekran tasarımına geri dönüş yapılacak. Üst kısımda ve alt kısımda çerçeve kullanılacak. Üst kısımda kullanılan çerçevenin çok daha kalın olduğunu göreceğiz. Mevcut iPhone SE akıllı telefonlarında kullanılan çerçevenin benzeri bir tasarım söz konusu olacak. Üst kısımda çerçeve sunulacak ancak alt kısımda sunulan çerçeve alanında bir sürpriz olacak.

Birkaç nesildir iPhone akıllı telefonlarında kullanılmayan Home tuşunun iPhone 9 akıllı telefonlarıyla beraber geri geldiğini göreceğiz. Yeni iPhone tasarımında yer alacak olan Home tuşunun aynı zamanda Touch ID olarak kullanılacağını da ekleyelim. Touch ID kullanımıyla beraber Face ID sensörlerine son verildiğini görmek mümkün olacak.

İLGİLİ HABER:  macOS High Sierra Final Nasıl Yüklenir? Hangi Modeller Güncelleme Aldı?

31 Mart tarihinde tanıtılması beklenen yeni akıllı telefonların fiyatının ise 399 dolar olmasını bekliyoruz. Yeni telefonların daha ne gibi artısı olacağını zamanla göreceğiz. Şimdilik sizi paylaşılan video ile baş başa bırakalım. Belki de yeni modelin en çok öne çıktığı sızıntı bu oldu.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?