iPhone 8’e Karşı Samsung Nasıl Hazırlanıyor?

0
62
apple samsung

Genel olarak amiral gemisi akıllı telefonları olarak adlandırılan iki model öne çıkıyor. Akıllı telefon pazarında öne çıkan iki model bulunuyor. Bu modellerden biri Samsung’un Galaxy S serisi, bir diğeri ise Apple’ın iPhone serisi. Zaten akıllı telefon raporlarında en çok satan akıllı telefonlara baktığımızda da her zaman için bu iki markanın ilk iki sırada yer aldığını görüyoruz.

Bu iki markaların içerisinde bu sene Samsung Galaxy S8 serisiyle beraber kendi kartını oynadı. Samsung’un bu seneki kartı olarak gösterilen amiral gemisi telefonu konusunda ne kadar başarılı olduğunu da söylemek yanlış olmaz. Yayınlandığı andan bu yana başarı elde eden Galaxy S8 serisinin satış rakamları da sürekli olarak artmaya devam ediyor.

Samsung’un iPhone 8 Hamlesi Belli Mi?

Bu noktada her ne kadar yeni seri amiral gemisi akıllı telefonunun satışları oldukça iyi devam etse de Samsung’un iPhone 8 sonrasında bir hamle yapmazsa satışlarının düşüş yaşaması bekleniyor. Akıllı telefon devinin iPhone 8 serisinden çok daha önce amiral gemisini piyasaya sürmesiyle beraber yeni Apple telefonu geldiğinde bir anda pazarda boşta kalacağı düşünülüyor.

apple samsung

Fakat iddialara göre Samsung’un bu durum için iyi planları var. Markanın planları içerisinde Galaxy S8 serilerine yeni renk seçenekleri eklemek olduğu iddia ediliyor. iPhone 8 sırasında ya da iPhone 8 sonrasında markanın Galaxy S8 renklerine yenilerini ekleyerek telefonların bir kez daha satışını yükselteceği düşünülüyor.

Note 8 Hamlesi

Bunun dışında Note 7 olayından sonra çok daha başarılı bir akıllı telefon modeli olacak olan Note 8 akıllı telefonlarının da Samsung’un ikinci hamlesi olacağı düşünülüyor. Özellikle telefonlarda kullanılacağı iddia edilen yeni parmak izi sistemlerinin iPhone 8 akıllı telefonlarını geride bırakmayı başaracağı düşünülüyor.

Tüm bunların dışında iki marka arasında fiyat durumlarının da oldukça etkili olacağını söylemek gerek. Özellikle iPhone 8 fiyatlarının bir hayli yüksek olacağı iddiasıyla beraber Samsung’un yine yılı önde bitirebileceği de konuşuluyor. Bakalım yarış nasıl sonuçlanacak.  

İLGİLİ HABER:  iPhone 8 Bu Kez Videoda Görüntülendi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?