iPhone 8’de kablosuz şarj özelliği olacak mı?

0
76

Apple, iPhone 7 konusunda çok fazla eleştiriye muhatap oldu. Özellikle iPhone 7’nin iPhone 6s’e benzerliği konusunda kıyasıya bir eleştiri yağmuruna tutulan Apple, 2017 model akıllı telefonu konusunda bakalım bekleneni verebilecek mi?

Apple tarafından, iPhone’ların 10. yaş günü olan 2017 yılında çok özel bir cihaz çıkartması beklentisi uzun süredir var. 2017 iPhone’ların ismi muhtelen iPhone 8 olacak. Biz de bu yazımızda iPhone 8 olarak kullanacağız.

 

Kablosuz şarj özelliği, iPhone 8’lerde olması muhtemel yeniliklerden birisi. Apple tedarikçisi Foxcon şirketi uzun bir süredir kablosuz şarj üniteleri konusunda çalışıyor. Apple’ın son iPhone 7 lansmanında sunduğu AirPods kulaklıklarda da kullanılan, çığır açıcı kablosuz şarj özelliği, iPhone 8’lerde de olabilir.

 

Gelen haberlere göre, iPhone 8’e özel bir aparat takılacak ve şarj aleti de duvar prizinde monteli olacak. iPhone şarj aletinden 4.5 metre uzaktayken dahi, şarj işlemi yapılabilecek.

Şarj teknolojileri konusunda uzmanlaşmış bir şirket olan Energous şirketi ile Apple’ın anlaştığı da gelen haberler arasında. Energous, geçtiğimiz günlerde Apple’ın partnerlerinden Dialog tarafından 10 milyon dolar yatırım almıştı.

Bakalım bu dedikodular gerçek çıkacak mı? Unutmayalım ki, kablosuz şarj özelliği dedikoduları iPhone 7 için de çıkartılmıştı. Ama ben 10. yıl iPhone’nundan çok umutluyum.

 

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

CEVAP VER

Please enter your comment!

Please enter your name here