Olağanüstü yorumlar alan Apple’ın akıllı telefonu iPhone 7, hızla iPhone 8 ile ilgili geliştirmelerini yapıyor, bende sızıntılardan elime geçen bilgi ve gelişmeleri sizlerle paylaşmak istiyorum.

1- OLED Ekran:

Iphone 8’de olması neredeyse kesinleşen OLED ekran, bundan seneler önce çıkan LED ekranın daha da gelişmiş bir modelidir. Yani daha soft bir ışık, daha parlak bir ekran demek oluyor. Buda 4k video izlemeye yeni bir boyut kazandırıyor.

2-Tamamen Cam Ekran:

Iphone 8 prototiplerinde olan tamamen cam ekran özelliği hem estetik olarak hem de kullanış bakımından çok güzel bir yenilik. Alışması başta zor olsada alıştıktan sonra fazlasıyla seveceğimiz ortada. Artık telefonun alt kısmındaki “tek” butonumuz da gidiyor ve tamamen cam bir ekran bizleri bekliyor.

3- Seramik Gövde:

Daha sağlam, daha estetik ve daha güvenilir bir gövde; seramik gövde. Iphone 8’de çıkması muhtemel olan seramik gövde şuan sadece Iphone 8 sızıntıları arasında yer alıyor.

4- A11 çipset:

Videoda da bahsettiğim gibi pek bir bilgim olmamasıyla birlikte video öncesi biraz araştırma yaptım ve A11 çipsetin, iphone 7 işlemcisinin 2 katı özelliklerinde olduğunu gördüm. Bu da Iphone 7’nin 2 katı hızlı ve 2 katı özelliğinde bir işlemci ve aynı zamanda da küçük olmasından doları daha az ısınan bir telefon demek oluyor.

İLGİLİ HABER:  İsviçre çakısı gibi iPhone kılıfı yapıldı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?