iPhone 8 Yüz Tanıma Teknolojisine Hazır Olun

1
51
iPhone 8 Yüz Tanıma

Apple’ın yenilik haberleri bitecek gibi durmuyor. Sürekli olarak yeni bir teknoloji, yeni bir sistem ile karşımıza çıkan Apple’ın son dönemde ise daha çok iPhone 8 akıllı telefonları üzerinde kullanacağı yeni teknolojileri konuşmaya başladık. Bu kez ise yeni seri akıllı telefonlarda daha önce görülmemiş olan bir teknoloji olan iPhone 8 Yüz Tanıma sisteminin geleceği ortaya çıktı. İddialara göre iPhone 8 Yüz Tanıma sistemi Apple’ın akıllı telefonlar içerisinde bir hayli öne geçmesini de sağlayacak.

iPhone 8 Yüz Tanıma Nasıl Çalışacak?

Hemen iPhone 8 Yüz Tanıma iddiaları konusunda ortaya çıkan detaylardan bahsedelim. Öncelikle söz konusu teknolojinin ön kameranın hemen yanında bulunan bir lazer tarayıcı yer alacak.

Daha önce aksesuar olarak gördüğümüz ve iPhone telefonlara takılarak kullanılan lazer tarayıcılara benzer olan yeni bir 3D tarayıcı sisteminden bahsedilen yeni seri akıllı telefon teknolojilerinde iPhone 8 Yüz Tanıma sistemi için 3D lazer sistemi kullanılacağı belirtiliyor. İddialara göre dediğimiz gibi bu lazer sistemi ön kısımda kameranın hemen yanında yer alacak.

iPhone 8 Yüz Tanıma

Kullanıcı ana kilit ekranını geçtikten sonra ya da kilit ekranını geçmek için bu sistemi kullanabilecek. Henüz sistemin bir tuşla mı yoksa farklı bir algılayıcıyla mı çalışacağı bilinmiyor. Ama iPhone 8 Yüz Tanıma iddiaları doğruysa bu durumda kilit ekranını açmak için yüz tanıma özelliğinin kullanılabileceği ve hatta uygulamalara erişim içinde bu özelliğin kullanılabileceği belirtiliyor.

İris Tarayıcı İle Beraber Gelebilir

Eğer iddialar gerçekse 3D Lazer tarayıcı sistemleri sadece yüz tanıma için de değil bunun yanında İris tarayıcı olarak da kullanılabilecek. Hem yüz tanıma özelliği hem de İris tarayıcısı özelliğinin aynı anda kullanılacak olması iPhone 8 akıllı telefonlarını çok daha güvenlikli hale getirecek gibi.

Bu özellikler gerçek mi yoksa iPhone 8 Yüz Tanıma özelliği sadece iddialar arasında mı kalacak bunu iPhone 8 tanıtımı da göreceğiz elbette. Fakat söz konusu iPhone 8 Yüz Tanıma özelliği gelecek olursa Apple bu sene çok iddialı bir çıkış yapacak orası kesin.

İLGİLİ HABER:  iPhone XR Stok Sorunu Yaşayabilir

1 YORUM

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?