iPhone 8 Yüz Tanıma Teknolojisi Netleşiyor

0
78
iphone 8 yüz tanıma
iphone 8 yüz tanıma teknolojisi

Apple’ı yeni akıllı telefonu iPhone 8 akıllı telefonları için hazırlıklar hızlanmaya başladı. Çıkış tarihi için artık geri sayımın başlaması ile beraber Apple’ın yeni telefonu içerisinde hangi teknolojileri kullanacağı da yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Tüm bu teknolojiler içerisinde en çok konuşulanlardan biri ise yüz tanıma teknolojisi. Eski tip yüz tanıma teknolojilerinden çok daha başarılı bir sistem kullanacağı düşünülen Apple’ın yeni sisteminin hakkında belli başlı iddialarda netlik kazanıyor. Peki iPhone 8 akıllı telefonlarında yüz tanıma teknolojisi nasıl olacak?

Anında Yüz Tanıma Teknolojisi

Gelen iddialara göre iPhone 8 akıllı telefonlarında yer alan yüz tanıma teknolojisi çok daha farklı şekilde çalışacak. Eski telefonlarda uygulanan yüz tanıma teknolojisinden farklı olarak bu seride belli bir kutuya yüzünüzü denk getirin, kameranın uzaklığını yakınlığını ayarlayın gibi uğraşlar olmayacak. Bunun yerine kullanıcılar ekranı kaldırdıkları zaman sensörler harekete geçecek. Sadece yüze tutulmasıyla beraber çok hızlı bir şekilde yüz tanıma teknolojisi devreye girecek. Diğer teknolojilerinden farklı olarak çok kısa sürede ekranların yüz tanıma ile açılması sağlanacak.

iphone 8 yüz tanıma
iphone 8 yüz tanıma teknolojisi

Ayrıca daha fazla güvenlik için belli bir süre telefonun yüz tanıma kilidini açmadığınızda doğrudan ekran kilidine geçilecek. Apple’ın çok daha hızlı bir yüz tanıma teknolojisinin yanında çok daha güvenli bir kilit açma sistemini sunması ile yeni teknolojinin telefonları daha da öne çıkaracağı gösteriliyor.

Düşük Işıkta Yüz Tanıma Özelliği

Hem hızlı hem de daha güvenli hem de daha akıllı bir yüz tanıma sistemi sunacak olan Apple’ın yeni seride düşük ışık altında da algılama sunabilmek için farklı sistemler kullanacağı düşünülüyor. Kızılötesi sensörleri kullanarak düşük ışık altında bile yüz tanıma sistemini kullanabileceği belirtilen iPhone 8 akıllı telefonlarının yüz tanıma sistemine dahil olacak daha ne gibi yeniliklerin geleceği ise şimdilik bilinmiyor.

İLGİLİ HABER:  Yeni Mac Pro Ne Zaman Çıkacak?

Sadece bu özelliklere bakıldığında bile iPhone 8 yüz tanıma teknolojisinin de akıllı telefon dünyasına bir hayli yenilik getireceğini gösteriyor. Ayrıca son olarak aynı sistemin yeni iPad serisinde yer alabileceği de düşünülüyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?