iPhone 8 Yüz Tanıma Sisteminin Tüm Detayları

0
365
iPhone 8 Yüz Tanıma

Apple’ın yüz tanıma sistemi sonunda devreye giriyor. iPhone 8 akıllı telefonlarıyla beraber sonunda devreye girecek olan yüz tanıma teknolojisi, Apple’ın geç kalmış olan teknolojisini devreye soktuğu adım olarak devreye girecek. Samsung, LG gibi birçok markanın yüz tanıma sistemine geçmesine rağmen iPhone 8 ile bu alanda ilk defa yer alacak olan markanın rakiplerini yakalamak içinse çok daha farklı bir yüz tanıma teknolojisi sunacağı biliniyor. Hatta son bilgilerle beraber yeni yüz tanıtıma teknolojisinin parmak izi sensörlerinin yerine bile kullanılacağı da belirtiliyor. Tüm bunlarla beraber yeni seri akıllı telefonların içerisinde yer alan yüz tanıma teknolojisinin detayları da ortaya çıkmaya başladı.

iPhone 8 Yüz Tanıma Sistemi

Yeni seri akıllı telefonlarda yer alan yüz tanıma teknolojisinin çok detaylı olacağı konuşuluyor. İlk bilgilere göre yüz tanıma sistemi için özel sensörler kullanılacak. iPhone 8 Yüz Tanıma teknolojisi için kullanılacak olan özel sensörler sayesinde maksimum doğrulukla tarama yapılabilecek. Ayrıca telefonlar ekran kilidi konumunda olsa bile, yani ekranlar kapalı olsa bile kullanıcıların yüz tanıma teknolojisini kullanmaları mümkün kılınacak. Doğrulama sisteminin detaylı tanımlama yapması adına kullanılan sensörler göz taraması da yapabilecek.

iPhone 8 Yüz Tanıma

Sadece kilit ekranı için kullanılmayacak bunun yerine diğer birçok uygulama için ve ödeme sistemi içinde kullanılacağı belirtilen yüz tanıma teknolojisinde, ekstra güvenlik önlemlerinin sunulduğunu da göreceğiz. Bu ekstra güvenlik önlemleri içerisinde ise en çok konuşulacak olan sistemin bloke sistemi olması bekleniyor. Bloke sistemi olarak gösterilen sistemde de eğer telefonun yüz kilidini sizden başka birisinin açması gibi bir durum söz konusu olursa, yani böle bir deneme yapılırsa telefonun kilitlenmesi sağlanacak. Bir nevi hırsızlık koruması sunulmuş olacak.

Eğer tüm bu bilgiler doğruysa ve yeni seri akıllı telefonlarda da güvenlik açığı olmaksızın yüz tanıma sistemi kullanılabilirse iPhone 8 akıllı telefonları güvenlik açısından çok daha başarılı bir akıllı telefon serisi olacak. Tabii ki tüm bunlar için öncelikle yeni seri akıllı telefonlarda yer alacak sistemin tanıtılmasını beklememiz gerekiyor. Güvenlik açığı bulunmazsa ve beklentiler sunulacak olursak Apple güvenlik konusunda da bir adım öne geçecek gibi.

İLGİLİ HABER:  iPhone 7 ve iPhone 7 Plus (Pro) Nasıl Görünecek ? Yeni Görüntüler

İlginizi Çekebilir: iPhone 7s Plus Sonunda Ortaya Çıktı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?