iPhone 7 birkaç gün önce Apple tarafından açıklandı ve birçok ülkede satışları başladı. iPhone 7 çıkmadan aylar önce, hakkında haberler yapmaya ve dedikoduları paylaşmaya başlamıştık. Bu haberlerin ise neredeyse tamamı doğru çıktı. Şimdi de iPhone 8 için haberler gelmeye başladı. iPhone 8 diyoruz ama iPhone 7s olarak çıkması daha mantıklı.

Bu konuyu yazarken, yeni haberler geldikçe güncellemek üzere yazmaya başlıyoruz. Özellikle herkes tarafından merak edilecek 3 sorunun cevabını vermeye çalışacağız. Bunlar;

1 iPhone 8 (iPhone 7s) ne zaman çıkacak?

2. iPhone 8 (iPhone 7s) özellikleri nasıl olacak?

3. iPhone 8 (iPhone 7s) fiyatı ne olacak?

 

iPhone 8 (iPhone 7s) ne zaman çıkacak?

Birçok yabancı kaynak, iPhone 8’in Apple’ın 10. yıldönümü kutlamalarında tanıtılacağını söylüyor. Bu uzmanlara göre, iPhone 8, çok farklı olacak. Bu iddiayı seslendirenlerin bir dayanak noktası ise, Apple’ın 3 yılda bir cihazlarında radikal değişimlere gitmesi alışkanlığı. Apple 2017’de 10. yıl dönümü kutlamasını yapacak. Buna göre iPhone 8’in çıkış tarihi için, Eylül 2017 ihtimali üzerinde durabiliriz. Aynı kaynaklara göre Apple, bu sefer “s” modelini iPhone 7 için kullanmayacak.

iphone-tarihi

Bazı iddialar ise gelecek yeni modelin adının iPhone SE2 olacağı şeklinde. Bu iddialar da yabana atılır türden değil.

 

 iPhone 8 (iPhone 7s) özellikleri nasıl olacak?

iPhone 7 için fazla bir değişim beklememiştik. Bu durum iPhone 8 veya iPhone 7s için ise böyle değil. Yukarıda saydığımız sebeplerden dolayı, bu sefer büyük değişiklikler beklenmekte.

  • iPhone 8’in kasasının arka kısmı cam olabilir.
  • Home butonu olmayabilir. TouchID özelliği ekrana entegre olabilir.
  • Curved ekran gelebilir.

iphone-8-ekran-ozelligi

 

Açıkçası ben bu iddianın doğru olmamasını umuyorum. Sallanan sandalye gibi sallanan telefonlar görmek istemiyorum. Yine de yukarıdaki resim Apple’ın aldığı bir patentten alınmış. Böyle bir ihtimal var yani.

  • OLED ekran olabilir. Safir cam kullanılabilir.
  • Ekranda Grafen kullanılabilir.
  • İlk esnek iPhone gelebilir.
  • Kablosuz şarj özelliği olabilir.
  • Tasarımı aşağıdaki gibi olabilir. Bu modelleme, Apple’ın patent resimlerine göre hazırlanmış.
İLGİLİ HABER:  iPhone 7 Plus Antutu Benchmark Liderliğini Kaybetti
iphone8 konsept çizimleri render6
iphone8 konsept çizimleri render6

 

 iPhone 8 (iPhone 7s) fiyatı ne olacak?

Şimdilik fiyat konusunda konuşmak için çok erken. Ama iPhone 7’de yaptığı gibi yaparsa 3 katmanlı fiyat politikasını uygularsa,  649  – 749  – 849 dolardan satılması beklenebilir. (Amerika fiyatı)

7 YORUMLAR

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?