iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Batarya Değişimi Nasıl Yapılır?

0
1190
iPhone Pil Değişim Kampanyası

Apple’ın en yeni akıllı telefonları arasında olan iPhone 8 modelleri için merak edilen birçok detay var. Daha önceki yazılarımızda iPhone 8 ve iPhone 8 Plus kullanıcılarının merak ettiği arka panel değişiminden söz etmiştik.

Düşürme sonucu ya da herhangi bir darbe sonucunda arka camı kırılan iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modellerinde değişimin nasıl yapıldığına buradan bakabilirsiniz. Bu yazımızda da merak edilen bir başka nokta konusunda bilgi vereceğiz. Bu kez iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modellerinde pil değişiminin nasıl yapıldığı, kullanıcıların pil değişimini yapıp yapamayacağı konusunda bilgiler vereceğiz.

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Pil Değişimi

Hemen şunu belirtelim ki iPhone 8 ve iPhone 8 Plus akıllı telefonlarında da dahili piller kullanılıyor. Bu nedenle pil değişimi çok kolay bir işlem değil. Telefonun ciddi anlamda sökülmesi gerekiyor. Bu nedenle pil değişimi konusunda bilgi vermeden önce iPhone 8 ve iPhone 8 Plus akıllı telefonlarının pil değişimi için mutlaka bir servise başvurmanızı öneriyoruz.

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Pil Değişimi

Her ne kadar teknik olarak kullanıcıların pilleri değiştirmesi mümkün gibi gözükse de bu kolay bir işlem değil ve garanti durumu nedeniyle mutlaka Apple’ın servislerinden destek almanız gerekiyor.

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Pillini Değiştirmem Gerekli Mi? Nasıl Anlarım?

İlk olarak, gerçekten pil değişiminin gerekli olup olmadığına karar vermenizi gerekiyor. Bunun için Apple’ın iOS 12 işletim sistemiyle çok detaylı bir bilgilendirme bölümüne geçiş yaptığını biliyoruz. Kullanacağınız sistem yine marka tarafından sunulan bu sistem olacak.

  • Cihaz ayarlarınıza gidin. Buradan da batarya bölümüne giriş yapın.
  • Ardından ise “Pil Sağlığı” kısmına dokunun.
  • Burada “Maksimum kapasite ve Performans yeteneği” kısmını göreceksiniz. Performans yeteneği bölümünde, pilin değişmesi gerektiği konusunda bilgi bulunuyor.

iPhone Pil Değişim Kampanyası

Pili Kendim Değiştirirsem Garantim Biter Mi?

Sorunun cevabı tabii ki evet. Pil değişimi için cihazı açmanız gerekiyor ve açılan cihazlarda otomatik olarak garanti dışında kalıyor. Bu durum iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modelleri için de geçerli. Fakat garantiniz olsa da pil değişimi illa ki ücretsiz olacak diye bir durum yok.

İLGİLİ HABER:  iPhone 8 Türkiye’de Satışa Çıktı! İlgi Ne Düzeyde?

Tamamen ücretsiz olarak değişim yapılma ihtimalinin olduğu gibi sizden ücrette istenebilir. Pil değişim için istenen ücretler ise yeni yılla beraber değişti. Pil değişim kampanyası bitti ve bu nedenle fiyatlar kampanyadan önceki haliyle güncellendi.

Pil Değişim Durumları Hakkında Bilgi için buraya bakabilirsiniz. 

Pil değişim fiyatlarına buradan bakabilirsiniz.

Pil değişimini manuel olarak yapmanızı önermiyoruz ancak bu konuda da bir rehber arıyorsanız, paylaştığımız video sizin için iyi bir fikir oluşturabilir.

 

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?