iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Batarya Boyutları Açıklandı

0
281
iPhone 8 Plus

Apple’ın akıllı telefonlarının tanıtımından sonra telefonların sistem özellikleri bir bir ortaya çıkmaya devam ediyor. İşlemcileri, kameraları, ekranları derken iPhone 8 ve iPhone 8 Plus akıllı telefonlarının büyük sistem özellikleri paylaşıldı. Tabii ki biri hariç. Yeni akıllı telefonların açıklanmayan tek özelliği batarya kapasiteleri olmuştu. Telefonların kablosuz şarj teknolojisine geçiş yapmış olmasıyla beraber batarya kapasitesinin geçen seneki modellere göre nasıl değişiklikler sunduğu da merak konusu olmuştu. Fakat bu konuda bir açıklama yapmayan markanın, yeni seri akıllı telefonlarının batarya kapasiteleri sonunda ortaya çıktı. Peki, yeni serilerde batarya kapasiteleri nasıl?

iPhone 8 Batarya Kapasitelerini Düşürdü

Yeni akıllı telefonların batarya kapasitelerinin eski akıllı telefonlara göre biraz daha düşüş yaşadığı ortaya çıktı. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus serilerine göre daha düşük batarya kapasiteleri sunuluyor. Buna göre yeni akıllı telefonların iPhone 8 modelinde 1821 mAh değerinde batarya bulunacağı açıklandı. iPhone 8 Plus modelinde ise 2675 mAh değerinde batarya bulunacak.

iPhone 8 Plus

Son dönem akıllı telefonlarına göre değerlendirme yapacak olursak, Apple bu konuda oldukça eleştiri alacak gibi duruyor. Telefonların eleştiri almasına neden olacak olan batarya kapasitelerin eski modellerde bile daha düşük olduğu görülüyor. iPhone 7 Plus modelinde 2900 mAh değerinde pillerin kullanıldığını, iPhone 7 modelinde ise 1960 mAh değerinde pillerin kullanıldığını biliyoruz.

Bu derece düşüşün nedeni kablosuz şarj teknolojisi gibi gözüküyor. A11 işlemcilerinin tasarruf artışı sağlaması, bunun yanında ekstra önlem teknolojileriyle beraber pillerin dayanma sürelerinin değişmeyeceği belirtiliyor. Fakat yine de daha düşük pil kapasiteleri soruna neden olacak orası kesin. En azından telefonların, kablosuz şarj teknolojisi gibi bir artısı olacak.

İlginizi Çekebilir: iPhone X Sonrasında Apple Uygulamaları Değişiyor

İLGİLİ HABER:  iPhone 13 ile Depolama Alanı Değiştiriliyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?