iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Arka Camı Nasıl Değiştirilir?

0
144
iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Arka Cam

Akıllı telefonlar genel olarak dayanıksız cihazlar. Son dönemde çok daha gelişmiş malzemeler kullanılıyor ve daha dayanıklı bir yapı görüyoruz ancak hala telefonları düşürdüğünüz zaman, genelde kırılmış bir kasa ile karşı karşıya kalıyorsunuz.

Bu durum iPhone akıllı telefonları için de geçerli. Özellikle cam arka kasa kullanımına geçtikten sonra iPhone akıllı telefonları için dayanıklılık konusu biraz daha önemli hale geldi. Bu konuda kullanıcıların en sık yaşadığı sorun, darbeye ya da düşmeye bağlı olarak arka camın kırılması. Apple’ın onarım ücretlerini düşündüğümüz zaman bir hayli can sıkıcı bir durum söz konusu olabiliyor.

Hatta bazı kullanıcılar arka camı kendileri değiştirmeyi bile tercih edebiliyor. Bu yazımızda da iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modeli üzerinden arka camın nasıl değiştiğinden söz edeceğiz. Gerçekten yedek parçaya ulaşmanız yeterli mi? iPhone 8 ve iPhone 8 Plus arka camlarını kullanıcılar değiştirebilir mi? Sorulara cevap arayalım.

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Arka Cam Değiştirme

Diğer birçok modelde olduğu gibi iPhone 8 ve iPhone 8 Plus akıllı telefonlarında da arka cam panel kasa ile bağlantılı olarak yerleştirilmiştir. Arka cam ile kasa güçlü bir epoksi malzeme ile tutturulmuştur. Bu nedenle arka camı kasadan ayırmak gerçekten zor ve sizin yapacağınız bir işlem değil. Camı, kasadan ayırmak için epoksi malzemeye yüksek sıcaklık ve aşırı soğuk uygulama gerekiyor.

Kesinlikle bu kullanıcılara önerilen bir yöntem değil ve sizin yapacağınız bir işlem değil. Durumu daha iyi anlamak adına bir videoda ekliyoruz. Videoda da görebileceğiniz gibi camı telefondan ayırmak hiç de kolay değil.

Bu nedenle mutlaka Apple’ın yetkili servislerine ya da güvenlik bir teknik servise ulaşmanız gerekli. Bu konuda detaylı bilgi almak isterseniz “iPhone arka camım kırıldı” yazımızı inceleyebilirsiniz. Servis ücretleri ve onarım durumlarına da buradan ulaşabilirsiniz.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?