iPhone 8 ve Pixel 2 Karşılaştırması: Amiral Gemilerin Savaşı!

0
113
Google Pixel 2 iPhone 8 kamera karsilastirmasi

5 inç ve daha küçük telefonların popülaritesi her geçen gün azalıyor. Günümüzde herkes iPhone X ve Note 8 gibi daha büyük telefonlara sahip olmak istiyor gibi görünüyor. Kısaca, 6 inç ekranlar büyük ölçüde yeni norm haline geliyor.

Ancak en az bir yıl daha, satın alabileceğiniz en iyi iki telefon 4.7 ve 5 inçlik ekranları ile iPhone 8 ve Google Pixel 2. Peki bu iki telefon birbiriyle karşılaştırıldığında ortaya nasıl bir sonuç çıkıyor? Hadi birlikte bakalım:

iPhone 8 vs. Pixel 2: Boyut Karşılaştırması

Google Pixel 2

Apple, Home tuşunu ekranın altında tuttuğu sürece, iPhone 8’in çok daha küçük olması mümkün görünmüyor. Ancak Pixel 2 biraz daha büyük:

 • iPhone 8: 138.4 x 67.3 x 7.3mm
 • Pixel 2: 145.7 x 69.7 x 7.8mm

Pixel 2’in neden bu kadar büyük tepe ve alt çerçeveleri olduğunu söylemek zor, ancak ekranın üstünde ve altında öne bakan stereo hoparlörler var. İki telefon da 2017’de hiçbir tasarım ödülünü alamayacak gibi görünüyor, ancak ikisi de arka cebe ve el çantasına rahatlıkla sığacak kadar küçük.

iPhone 8 vs. Pixel 2: Ekran Karşılaştırması

iPhone 8 Ekran

iPhone 8 ve Pixel 2 birbirlerine benzeseler de, aslında ekranları oldukça farklı:

 • iPhone 8: 4.7-inch, 1334 x 750 LCD, 326 ppi
 • Pixel 2: 5-inch, 1920 x 1080 AMOLED, 441ppi

Pixel 2’nin ekranı daha yüksek piksel yoğunluğu ile iPhone 8’in ekranından biraz daha büyük. Ek olarak, canlı renkler ve derin siyahlar sunmak için AMOLED ekran teknolojisi kullanıyor. Ancak çevrenizdeki ışığa uyacak şekilde renk ve parlaklığı ayarlayan Apple’ın True Tone teknolojisini kullanan iPhone 8’in ekranı da oldukça iyi.

iPhone 8 vs. Pixel 2: Performans Karşılaştırması

Her iki telefonda da kendi ekosistemleri için en iyi sınıf işlemcilere sahip. (Pixel 2’de Snapdragon 835 ve iPhone 8’de Apple’ın A11 Bionic çipi). Her iki çip de etkileyici bir performans ve güç verimliliği sunuyor. Ayrıca tamamen optimize edilmiş işletim sistemleri ile her iki telefon da etkileyici derecede hızlı. Testler iPhone 8’in lehine olsa da, Pixel 2’de çok etkileyici bir performansa sahip.

iPhone 8 vs. Pixel 2: Batarya Karşılaştırması

Google Pixel 2 batarya kapasitesi

Kağıt üzerinde Pixel 2, pil kapasitesiyle iPhone 8’i açıkça geride bırakıyor:

 • iPhone 8: 1,821mAh
 • Pixel 2: 2,700mh

Ancak pil ömrü çok farklı bir konu. Apple, iPhone 8’in 14 saatlik konuşma süresi ve 12 saatlik internet kullanımı sunduğunu belirtiyor. Google ise Pixel 2’nin teknik özelliklerini aynı şekilde belirtmiyor. Ancak Pixel 2’nin pili, geçen yıl piyasaya çıkan Pixel ile aynı boyutta ve tüm gün kullanım sunacak kadar etkileyici bir ömre sahip.

Her iki telefonda da hızlı şarj öneriliyor ancak Google, Pixel 2’yi yalnızca 15 dakika şarj ettikten sonra 7 saat kullanabileceğinizi belirtiyor. iPhone 8 ise yaklaşık yarım saatlik şarj ile pilinin yarısını doldurabiliyor. Ek olarak iPhone 8 Qi kablosuz şarj desteği de sunuyor.

İLGİLİ HABER:  iPhone XR Stok Sorunu Yaşayabilir

iPhone 8 vs. Pixel 2: Yapay Zeka Karşılaştırması

Pixel 2, Google Assistant tarafından desteklenen AI (Yapay Zeka) dosyaları ile donatılmış. Ek olarak, çevrenizdeki şeyleri öğrenmek için kamerayı kullanmanızı sağlayan Google Lens‘e ve telefonunuzu ve hayatınızı sesinizle kontrol etmenize izin vermenizi sağlayan Active Edge teknolojilerine sahip.

iPhone 8’de elbette Siri var, ancak Pixel 2’deki Assistant kadar kabiliyetli değil. Örneğin, telefonunuza bir kağıttaki adresi gösterdiğinizde herhangi bir ek müdahaleye gerek kalmadan onu tanır, tarar ve adres defterinize ekler. Siri ise bunu yapabilecek kabiliyete sahip değil.

iPhone 8 vs. Pixel 2: Depolama Kapasitesi Karşılaştırması

Google Pixel 2 depolama kapasitesi

Hem iPhone 8 hem de Pixel 2, bu yıl 32GB seçeneğini seçenekler arasından çıkardı ve başlangıç modelini 64 GB yaptı. Ve ikisi de daha yüksek bir depolama kapasitesi sunuyor:

 • iPhone 8: 64GB, 256GB
 • Pixel 2: 64GB, 128GB

Her iki telefon da genişletilebilir depolama alanı sunmuyor, bu nedenle daha fazla alana ihtiyacınız varsa, iPhone 8’i tercih edebilirsiniz.

iPhone 8 vs. Pixel 2: Su Geçirmezlik

Her iki telefonu da kazara ya da bilerek ıslatma konusunda endişelenmenize gerek yok:

 • iPhone 8: IP67 (30 dakika süreyle 1 metre su altında kalabiliyor)
 • Pixel 2: IP67 (30 dakika süreyle 1 metre su altında kalabiliyor)

iPhone 8 vs. Pixel 2: Kamera Karşılaştırması

Google Pixel 2 iPhone 8 kamera karsilastirmasi

iPhone 8 ve Pixel 2, sırasıyla 94 ve 98 DxOMark test puanlarına sahip en iyi iki kameraya sahip. Her iki kameranın da etkileyici özellikleri var, ancak büyünün büyük kısmı perde arkasında gerçekleşiyor:

 • iPhone 8: 12MP, f / 1.8, Piksel odaklamalı otofokus, optik görüntü sabitleme.
 • Pixel 2: 12MP, f / 1.8, lazer otofokus, çift pikselli faz algılama, optik görüntü sabitleme.

Her iki telefonda da çift kamera ayarı bulunmuyor. Ancak Pixel 2 portre modu sunuyor. Apple, sahte bokeh efektlerini daha büyük olan iPhone 8 Plus ile sınırlıyor, ancak Google, deneyimini yalnızca tek bir kamera ile sınırlıyor.

Video tarafında iPhone 8 60fps’de 4K video çekebilirken, Pixel 2 30fps’de çekebiliyor. Ayrıca Pixel 2 ve iPhone 8’in her ikisi de 1080p için 240 fps’de slow motion (ağır çekim) video desteği sunuyor.

Google, Pixel sahiplerine ücretsiz olarak sınırsız bulut fotoğraf saklama alanı sunarken, Apple ise iCloud’tan yalnızca 5GB’a kadar ücretsiz bulut saklama alanı sunuyor.

iPhone 8 vs. Pixel 2: Fiyat Karşılaştırması

Fiyat açısından iki telefon arasında çok büyük fark bulunmuyor:

 • iPhone 8: $699 (64GB), $849 (256GB)
 • Pixel 2: $649 (64GB), $749 (128GB)

iPhone 8 Apple.com ve dört ana dağıtıcısı aracılığıyla satın alınabilirken, 19 Ekim’de piyasaya sürülecek olan Pixel 2 ise çevrimiçi Google Mağazası aracılığıyla ön sipariş alıyor.

Bunu da okuyun: Samsung Galaxy Note 8 – iPhone 7 Plus Karşılaştırması

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?