iPhone 8 mi iPhone 8 Plus mi iPhone X mi

Apple analisti Ming-Chi Kuo, daha az önemli pazarlar ve iPhone 8 Plus ile iPhone X için tüketici tercihleri göz önüne alındığında, iPhone 8 üretiminin bu çeyrekte yüzde 50-60 aralığında bir düşüş görmesini bekliyor.

Kuo, MacRumors tarafından elde edilen KGI Securities’in son araştırma notunda, beklenenden az olan iPhone 8 talebinin, iPhone 8’i Tayvan’da bir araya getiren Apple tedarikçisi Pegatron’a yönelik siparişlerin azalmasına neden olabileceğini söyledi.

Araştırma şirketi Canalys, geçtiğimiz haftada iPhone 8 Plus’un 6.3 milyon adet ile 5.4 milyon adet olan iPhone 8’i geçtiğini belirtti. Canalys, iPhone 8 Plus’ın daha küçük (4.7 inç) kardeşini tek bir çeyrekte geçen ilk Plus boyutlu iPhone modeli olduğunu belirtiyor.

Apple, iPhone satışlarını model bazında açıklamıyor ancak şirketin CEO’su Tim Cook, iPhone 8 Plus’ın “Plus modelleri arasında en hızlı başlangıca sahip olduğunu” ve bunun “biraz sürpiz” olduğunu açıkladı.

Kuo, Apple’ın birincil üreticisi Foxconn’ın ek siparişleri yerine getirmek için iPhone 8 Plus üretim hatlarını 2017 sonlarında iPhone X hatlarına dönüştüreceğini de belirtiyor.

İlginizi Çekebilir: iPhone 8 Suya Dayanıklılık Testinden Geçemedi!

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?