iPhone 8 üretimi, iPhone 8 Plus ve iPhone X nedeniyle düştü!

0
69
iPhone 8 mi iPhone 8 Plus mi iPhone X mi

Apple analisti Ming-Chi Kuo, daha az önemli pazarlar ve iPhone 8 Plus ile iPhone X için tüketici tercihleri göz önüne alındığında, iPhone 8 üretiminin bu çeyrekte yüzde 50-60 aralığında bir düşüş görmesini bekliyor.

Kuo, MacRumors tarafından elde edilen KGI Securities’in son araştırma notunda, beklenenden az olan iPhone 8 talebinin, iPhone 8’i Tayvan’da bir araya getiren Apple tedarikçisi Pegatron’a yönelik siparişlerin azalmasına neden olabileceğini söyledi.

Araştırma şirketi Canalys, geçtiğimiz haftada iPhone 8 Plus’un 6.3 milyon adet ile 5.4 milyon adet olan iPhone 8’i geçtiğini belirtti. Canalys, iPhone 8 Plus’ın daha küçük (4.7 inç) kardeşini tek bir çeyrekte geçen ilk Plus boyutlu iPhone modeli olduğunu belirtiyor.

Apple, iPhone satışlarını model bazında açıklamıyor ancak şirketin CEO’su Tim Cook, iPhone 8 Plus’ın “Plus modelleri arasında en hızlı başlangıca sahip olduğunu” ve bunun “biraz sürpiz” olduğunu açıkladı.

Kuo, Apple’ın birincil üreticisi Foxconn’ın ek siparişleri yerine getirmek için iPhone 8 Plus üretim hatlarını 2017 sonlarında iPhone X hatlarına dönüştüreceğini de belirtiyor.

İlginizi Çekebilir: iPhone 8 Suya Dayanıklılık Testinden Geçemedi!

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?