Apple’ın yeni akıllı telefonları sonunda ülkemizde de satışa çıktı. Beklendiği ve Apple’ın açıkladığı gibi yeni akıllı telefonların 20 Ekim itibarıyla satışa çıktığını gördük. Tanıtımın üzerinden 1 aydan fazla zaman geçtikten sonra gelen yeni seri akıllı telefonların, ülkemizde de satışa çıkmasının ardından birçok konu soru işareti olarak gösterilmeye başlandı. İlk olarak telefona ilginin ne düzeyde olduğu merak ediliyor. Daha sonra kullanıcıların en çok sordukları soru, iPhone 8 modellerini nerelerden alabilecekleri. Tüm bu sorular, Apple’ın iPhone 8 modelini satışa çıkarmasının ardından cevaplanmış oldu.

iPhone 8 Beklenen İlgiyi Görüyor

Dünya genelince iPhone 8 modelinin çok fazla satış elde edemeyeceği düşünülüyor. Fakat ülkemizde ilk günden beklenen satış rakamlarının elde edilmeye başlandığı bilgisi var. Yine iPhone kuyruklarının oluştuğunu ve Apple Store kuyruklarının bir hayli uzadığını gördük. Tabii ki net bilgiler için Apple’ın ilk satış rakamlarını beklemek gerekecek.

Bunun dışında telefonları almak isteyen kullanıcılar için birçok ayrıcalık sunuluyor. İsterseniz internet üzerinden Apple’ın sayfasını kullanarak iPhone 8 modellerinin sizin için ayrılmasını sağlayabiliyorsunuz.

iPhone 8

Stok sorunu yaşanacağını düşünmüyoruz ama ilerleyen dönemlerde telefonları almak isteyen kullanıcılar için şimdiden böyle bir ayrıcalık sunulmuş durumda. Bunun dışında diğer teknoloji mağazaları ve GSM operatörlerinde de yavaş yavaş satışların başladığını görmekteyiz. Burada dikkat etmeniz gereken bir nokta var.

iPhone 8 akıllı telefonlarını GSM operatörleri hatta dahil olarak satmaya başladı. Fakat hatta dahil olarak satılan modellerde 8-9 bin TL rakamlarını bulan paketlerin olduğunu belirtelim. Telefon için sunulan vade miktarı arttıkça, toplam ödenecek tutarda bir hayli artış gösteriyor.

Bunu da satın alma işlemi sırasında mutlaka göz önüne alın. Şu an için iPhone 8 operatör modellerinde ciddi derecede yüksek faturalar dikkat çekmekte. Bundan sonraki süreçte ne gibi kampanyalar yapılacağını göreceğiz. Fakat kesin olarak söyleyebiliriz ki bir süre sonra iPhone 8 kampanyaları gelmeye başlayacaktır.

İLGİLİ HABER:  iPhone 8 ve Note 8 Ön Panelleri Olduğu İddia Edilen Görseller Yayınlandı

İlginizi Çekebilir: iOS 11.1 Beta 4 Yayınlandı! Değişiklikler Neler?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?