Akıllı telefon pazarının en büyük payına sahip olan markalardan birisi Apple. Tüm pazarı bir pasta olarak düşünecek olursak pastanın yarısının Apple ve Samsung’a ait olduğu yorumunu da yapsak yanlış olmaz. Sürekli olarak yeni akıllı telefonlarıyla da kendisine düşen payı arttırmaya devam eden Apple’ın bu sene ise kullanıcıların karşısına yeni seri akıllı telefonu iPhone 7 ile çıktığını da söylemek gerek. Teknik özellikler ve sistemsel olarak birçok yeniliği içerisinde barındıran iPhone serisinin yeni üyesi iPhone 7 satışa çıkmasıyla beraber açık ara en çok konuşulan telefonlardan da biri olmayı başardı.

Hem yazılımsal hem de donanımsal değişiklikleri yerinde görülen yeni seri iPhone 7 akıllı telefonlarının eksik kalan yönü ise tasarımları olarak gösterilmişti. Tasarımsal konuda isteneni veremediği ve geçen modelle çok fazla farkının bulunmadığı bilinen iPhone 7 haliyle tasarım konusunda sınıfta kaldı olarak değerlendirildi. Tasarım açığı her ne kadar yeni renk seçenekleriyle giderilmeye çalışılsa da buna rağmen eleştiri alan Apple’ın tasarım değişikliği konusunda ise en büyük adımı iPhone 8 ile atacağı iddia edildi.

iPhone-8

Daha önce 10.yıla özel olarak çıkarılacağı belirtilen iPhone 8 modeli için OLED ekran ve cam kasa tercihlerinin gündeme geldiğini biliyoruz. Şimdilerde ise ortaya atılan iddialarda iPhone 8’in tamamen camdan oluşacağı belirtildi. Telefonun şeffaf bir görünüme sahip olacağının da yer aldığı iddialara göre artık Home tuşunu da göremeyeceğiz. Bunun yerine Apple’ın cam kasa üzerine hemen her alanın Home tuşu olarak kullanabileceği de belirtiliyor.

Geçtiğimiz günlerde de Apple’ın bu konuda yeni bir patent başvurusu yaptığı da gündeme gelmişti. Haliyle tüm bu iddialara baktığımızda aslında Apple’ın iPhone 8 için net tasarım değişiklikleri yapacağı görüşüne varabiliyoruz. Zaten iPhone 7 sonrasında tasarım konusunda değişikliklere gidileceği kesin. Fakat iddialarda yer aldığı gibi cam kasa ve OLED ekran gibi eklentilerin olup olmayacağı ancak ilerleyen günlerde netleşecek gibi.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?