iPhone 8 telefonları sahiplerine ulaşmaya başladı. Bir bir yeni akıllı telefonların siparişleri teslim edilmeye başlamışken Apple’ın yeni telefonu için testlerde yapılmaya başlandı. Hız ve performans testleri derken son olarak dayanıklılık testlerinin paylaşıldığını görmüştük. Bunun ardından yeni seri akıllı telefonların tamir edilebilirlik ve düşme testleri de yapılmaya başlandı. İlk olarak yeni iPhone modeli için tamir edilebilirlik, diğer bir söylemle parçalama testlerine bakacağız. Daha sonra ise yapılan düşürme testlerinden söz edeceğiz.

iPhone 8 Kolay Tamir Edilebilecek Mi?

Diğer tüm akıllı telefon modellerinde olduğu gibi iPhone 8 akıllı telefonlarında da iFixit ekibinin tamir testi yaptığını görüyoruz. iFixit tarafından yapılan testlerde telefonların ne derece parçalanabilir sisteme sahip olduğu test ediliyor.

Yeni iPhone modellerinin ise genel olarak başarılı bir tamir testi çıkardığı görülüyor. Telefonların önemli parçalarını takmak ve çıkarmak oldukça basit. Bunun yanında suya karşı dayanıklılık konusunda Note 8 kadar başarılı bir yapı yok. Tamir edilebilirlik skoru ise hem iPhone 8 hem de iPhone 8 Plus modelleri için 10 üzerinden 6 olarak değerlendiriliyor. Bu oldukça iyi bir değer ekleyelim.

Düşme Testlerinde Başarı Elde Edilebildi Mi?

Diğer bir test ise düşme testi oldu. iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modelleriyle yapılan düşme testlerinde de telefonların hem başarılı hem de bazı noktalarda başarısız olduğunu görüyoruz. Bir kere ekran konusunda eski modele göre çok daha dayanıklı bir yapı söz konusu. Ekranda çatlama ya da kırılma ihtimali çok daha düşük hale getirilmiş durumda.

Bunun dışında 7 katmanlı cam yüzey için aynı şeyleri söylemek mümkün olmayacak. Çok yüksek olmayacak bir seviyeden yapılan düşürme testlerinde bir sıkıntı yaşanmıyor. Fakat seviye biraz daha yüksek bir noktaya geldiğinde arka yüzeyde yer alan camda parçalı kırıkların oluşması dikkat çekiyor. Teste göre rahatlıkla söyleyebiliriz ki iPhone 8 Plus telefonuyla konuşurken telefonu düşürürseniz arka cam yüzeyi kaybedebilirsiniz.

İLGİLİ HABER:  Razer Phone Gold Edition Duyuruldu! Farklar Neler?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?