iPhone 8 Stok Sorunu İddiaları Yeniden Gündemde

0
37
iphone 8 çıkış tarihi
iphone 8 çıkış tarihi geçikebilir

Apple’ın en iddialı akıllı telefon modeli iPhone 8 akıllı telefonları olacak. Şimdiden başarılı bir model olacağı gündemde olan yeni seri akıllı telefonların ne gibi özelliklere sahip olacağı da uzun süredir konuşulan konular arasında. Telefonun sistemsel özellikleri içerisinde yeni seri işletim sistemleri, artırılmış gerçeklik kamera sistemler ve benzeri birçok sistemi içerisinde barındıran yeni bir iPhone 8 akıllı telefon modelini kullanıcılara sunacak olan Apple’ın yeni seri akıllı telefonlarında kullanacağı tüm bu sistemler için ise marka tarafından tek bir tüyo bile verilmiyor. Açıklamalarında da çok fazla iPhone 8 akıllı telefonlarına yer vermeyen teknoloji devinin tüm bunlarla beraber son seri akıllı telefonlarında sorunlar yaşadığı da ortaya çıktı.

iPhone 8 Akıllı Telefonları Sonbahara Yerilecek Mi?

iPhone 8 akıllı telefonlarında yer alacak tüm yeni sistemlerle beraber telefonların sonbahar ayarlarında piyasaya çıkması bekleniyor. Fakat akıllı telefonun birçok yenilikle beraber gelmesi ve Apple’ın alışılagelmiş olan düzenini değiştirecek olması markanın tedarik kısmında sorunlar yaşamaya başlamasına neden oldu. Son gelen iddiaların bu önde olduğunu belirtelim.

iphone 8 çıkış tarihi
iphone 8 çıkış tarihi

Söz konusu iddialara göre Apple’ın iPhone 8 telefonlarında kullanacağı sistemler için tedarikçilerin ekstra çalışma yapması gerekiyor. Buna rağmen ilk aşamada taleplerinde yüksek kalacağının düşünülmesi ile beraber Apple’ın yine stoklarında sorun yaşayabilecekleri belirtiliyor. Yani diğer bir söylemle beraber iPhone 8 yeni sistemleri için parça tedarik etmek sorun oluşturacak. Apple’ın şu an bu konuda sorunlar yaşadığı belirtilen iddiaların kaynağının ise Apple’a oldukça yakın olduğu belirtiliyor.

Eğer tüm bu iddialar gerçekse ve teknoloji devi parça tedariklerinde sıkıntılar yaşıyorsa bu durumda yeni seri akıllı telefonların piyasaya çıkışının da gecikecek olmasını söylemek yanlış olmaz. Böyle bir durumda ise yeni seri akıllı telefonların kış aylarında piyasaya sürülebileceği bile düşünceler arasında. Apple tarafından yeni akıllı telefon üretim süreci için hiçbir detay verilmediğinde şu an bu iddialar sadece mantıklı bakıldığında doğru gelen varsayımlar olarak biliniyor. Teknoloji devinin gerçekten pazara geç giriş yapıp yapmayacağı ise merak konusu.

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?