iPhone 8 Sorunları Ortaya Çıkıyor

0
77
iPhone 8

Apple yeni seri iPhone akıllı telefonlarını henüz tanıtmadı. Fakat iPhone 8 olarak gelmesi beklenen yeni seri akıllı telefonlar tanıtılmamış olsa bile hem Apple analistleri hem de tedarikçilerden gelen bilgilerle beraber, markanın yeni seri akıllı telefonlarının hem yazılımsal hem de donanımsal özellikleri ortaya çıkmaya başladı.

Son olarak Touch ID teknolojisinin olmayacağı, bunun yerine yüz tanıma sisteminin kullanılacağı konusunda iddiaların konuşulmaya başlandığını görmüştük. Şimdi ise dünyaca ünlü analistlerden gelen bilgilerle beraber kullanılacak olan yeni teknolojilerin nasıl sorunlara neden olacağı açıklandı. Peki, iPhone 8 akıllı telefonlarının gecikmesine neden olacak sorunlar neler?

iPhone 8 Sorunları Neler?

İlk olarak parmak izi sensörlerinin değiştirilmesinde sorunların yaşanacağı belirtiliyor. Artık genel düşünce Apple’ın mevcut parmak izi sistemini kaldıracağı yönünde. Parmak izi sensörlerinin kaldırılmasına karşın kullanılacak olan yüz tanıma sisteminin ise yeterince kısa bir süre içerisinde gelmeyeceği düşünülüyor. Eylül ayında satış çıksa bile iOS 11 ile yeni 3D sensörlü yüz tanıma sisteminin uyuşmazlık sorunları yaşayacağı, bu nedenle telefonlar gecikmese bile yüz tanımanın hemen kullanılamayacağı belirtiliyor.

iPhone 8

Böyle bir tercih yapılmazsa bu kez telefonların gecikeceği belirtiliyor. iPhone 8 akıllı telefonların gecikmesine neden olacağı düşünülen sorunlarda bununla sınırlı değil. Bunun dışında daha önce haberlerimizde de yer verdiğimiz kablosuz şarj sorunlarının da sıkıntıya neden olacağı konuşuluyor.

Apple’ın doğrudan iPhone 8 akıllı telefonlarında kablosuz şarj teknolojisi sunamayacağı, bunun yerine bir aksesuar gerekeceği de daha önceden belirtilmişti. Son gelen açıklamalarda bu görüşü destekler nitelikte oldu. iPhone 8 modellerinde kablosuz şarj yazılımlarının da soruna neden olacağı, bu yüzden aksesuarların üzerinde hazır ve ayrı tutulan bir yazılım kullanılacağı belirtiliyor.

Tüm bunların ise gecikmelere neden olacağı gündemde. Bakalım Apple’ın iPhone 8 için bu sorunları çözebildiğini görmek mümkün olacak mı? Aksi halde Note 8 modeline karşı, herhangi bir gecikme durumunda ciddi bir geri düşme durumu yaşanabilir.

İLGİLİ HABER:  İnstagram'da artık resimlere ve videolara zoom yapabileceksiniz

İlginizi Çekebilir: iOS 11 Beta 3 Yayınlandı. İşte Tüm Yenilikler

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?