iPhone 8 Sonunda Üretim Bandında Yerini Aldı

0
73
iPhone 8

Görselleri, beklenen tasarım detayları, konsept videoları, kasa çizimleri, arka kapakları, metal kalıpları kısacası birçok detayı ortaya çıkan iPhone 8 akıllı telefonlarının, 5-6 aydır sürekli yeni iddiaları gündeme geliyor. Artık iPhone 8 görselleri ya da videoları olarak iddia edilen paylaşımlara da alıştık. Hatta son olarak resmi kaynaklardan biri olan Forbes üzerinden yayınlanan son iPhone 8 görsellerini sitemizden paylaşmıştık.

Tüm bu detaylar yeni seri akıllı telefonların beklenen tasarımlarını ortaya koymuş oldu. Artık resmiyette olmasa da genel kabul görmüş bir tasarımımız var. Değişen bu tasarımın ise iPhone 8 üretimini epey bir geciktireceği konuşuluyordu. Özellikle son dönemde ekranlar ve parmak izi sensörlerinin ciddi bir sorunla karşı karşıya kaldığı bu nedenle de tahmin edilen tasarımla beraber telefonların bir türlü üretime giremediği belirtilmişti.

iPhone 8 Üretimi Foxconn Tarafından Başladı

Bu noktada daha çok iPhone 8 modeline odaklanacağı açıklanan tedarikçi devlerinden biri olan Foxconn’un üretimi geciktirmeden, seri üretim konusunda ilk adımları da attığı ortaya çıktı. Üretim gecikiyor açıklamalarından hemen sonra, doğrudan Apple hakkında paylaşımlar yapan kaynaklardan üretim bilgisi geldi. Üstelik bu kaynakların daha önce iPhone 7 Plus modeli için aynı bilgiyi verdiği de belirtiliyor.

iPhone 8

Elde edilen bilgilere bakacak olursak Foxconn üretime çoktan başladı. İlk aşamada 200 cihaz ile başlayan süreç testlerin ve üretim aşamasının başarılı olması durumunda binlerce yeni telefon üretimine kadar ilerleyecek. Şimdilik seri üretim testlerinde bir sıkıntı yaşamadığı belirtilen tedarikçi devinin, başarılı olmasıyla beraber Eylül sonu ya da Ekim başı gibi yeni modellerin tanıtılması bekleniyor. Yani uzun süredir konuştuğumuz gibi gecikme durumu söz konusu olmayacak. En azından gecikme beklendiği kadar uzun süreli olmayacak.

10.yıla özel model için durum bu şekilde değerlendirilirken markanın diğer serileri olan iPhone 7s ve iPhone 7s Plus modelinin üretimi konusundaysa net bir bilgi elde edilmiş değil. Muhtemelen diğer tedarikçilerin üretimini üstleneceği bu iki modelin çok fazla gecikmediğini göreceğiz. Hatta önce bu iki model bile tanıtılabilir.

İLGİLİ HABER:  Apple’ın Üretim Konusu Tam Bir Karmaşa Olmaya Başladı

İlginizi Çekebilir: Apple Tarihi Ceza İle Karşı Karşıya

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?