Akıllı telefonların patronlarından biri olması beklenen yeni iPhone 8 akıllı telefonlarının sahip olduğu özelliklerin diğer akıllı telefon modellerinden çok daha yüksek olması bekleniyor. Tabi bu telefonlar içerisinde Samsung Galaxy S8 akıllı telefonlarını saymamak gerekiyor. Bu iki model arasında en iyisi hangisi olacak bunu akıllı telefonların yayınlanmasından sonra göreceğiz. Zaten iki telefonun karşılaştırması da merakla bekleniyor. Tabi bunun için öncelikle iPhone 8 akıllı telefonlarını görmek gerekecek. iPhone 8 akıllı telefonları çıkmadan önce ise telefonların belli başlı özellikleri de ortaya çıkmaya başladı. Yeni seri akıllı telefonlar ile ilgili gelen son iddialar ise telefonların bağlantıları konusunda oldu.

Smart Connector Bağlantısı İle Gelecek

Aslında Smart Connector iddiası yeni bir iddia değil. Daha öncede iPhone 8 akıllı telefonları için Smart Connector bağlantısı iddiası gündeme gelmişti. Fakat yeni bağlantı bir türlü doğrulanmamıştı. Bu nedenle akıllı telefonun özelliklerinin doğrulanmadığını görmüştük.

iPhone 8 Smart ConnectoriPhone 8 Smart Connector

Hemen ardından ise yeni iPad serisinde Smart Connector kullanılacağını duyduk. Daha önce Apple’ın tabletlerde de kullandığı bir bağlantı olması Smart Connector serisinin yeni tablet modellerinde kullanılacağını bir nevi göstermiş oldu. Şimdi ise iPhone 8 akıllı telefonları için Smart Connector yeniden gündeme geldi. iPhone 8 akıllı telefonlarında yer alması beklenen bağlantıların özellikleri ve nasıl kullanılacağı konusunda da ilk iddialar gündeme gelmeye başladı.

VR ve Kablosuz Şarj İçin Kullanılacak

İddialara konu olan bağlantıların kullanılacağı alanın ise kablosuz şarj olacağı belirtiliyor. Kablosuz bağlantılar için kullanılacak olan Smart Connector bağlantılarının kablosuz şarj için kullanılacağı ve kablosuz şarj hızının bu bağlantı ile iki kat arttırılabileceği belirtiliyor. Bunun dışında Smart Connector bağlantılarının kullanılacağı bire başka alanın ise VR gözlükler için olacağı belirtiliyor.

Apple’ın kendi VR gözlük modellerinde kullanılacak olan bağlantıyla beraber hem kablosuz olarak telefonların VR gözlüklere bağlanacağı hem de VR gözlükler içerisinde kontrol için kullanılabileceğini belirtelim. Tüm bu iddialar doğruysa Apple’ın yeni seri bağlantıları telefona büyük bir artı sağlayacak. Bakalım iPhone 8 tasarımlarına Smart Connector nasıl dahil edilecek?

İLGİLİ HABER:  iOS 12 Beta 12 Yayınlandı! Sorunlar Düzeldi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?