iPhone 8 Sınırlı Stokla Gelecek İddiası Gündem Oldu

0
37
iPhone 8 ne zaman çıkacak

Apple bu sene üç farklı iPhone modelini sunmak için çok yoğun bir çalışma içerisinde. Öncelikle markanın iPhone 7s ve iPhone 7s Plus modellerini piyasaya süreceği hemen ardından ise şimdiye kadarki en iyi iPhone akıllı telefon olacağı düşünülen iPhone 8 akıllı telefonlarını piyasaya süreceği biliniyor.

Hem iPhone 7s serilerinin hem de iPhone 8 akıllı telefonlarının çıkış yapacağı kesin olmasına karşın her iki akıllı telefon serinin ne zaman çıkış yapacağı netlik kazanmadı. İlk iddialarda telefonların Eylül ayında satışa çıkacağı belirtilmişti. Daha sonra ise otoriteler tarafından gelen iddialarda iPhone 7s serilerinin çıkış yapacağı fakat iPhone 8 akıllı telefonlarının gecikeceği belirtilmişti.

iPhone 8 Neden Sınırlı Stokla Gelecek?

Şimdi ise Apple’ın akıllı telefonları iPhone 8 serilerinin sınırlı sayıda satışa sunulabileceği belirtildi. Üstelik bu kez gelen iddialar akıllı telefon ve Apple konusunda yaptığı tahminlerle öne çıkan KGI analisti Kuo’dan geldi. Daha önce yaptığı tahminleri büyük ölçüde tutturmayı başaran ünlü ismin bu kez yaptığı tahmin ise iPhone 8 bekleyenlerini üzecek cinsten.

iphone 8 çıkış tarihi

KGI analisti Kuo tarafından yapılan açıklama sonrasında hem OLED ekran tedarik aşamasında yeterli kapasiteye ulaşılamamasından hem de 3D Touch sisteminde yapılacak değişikliklerden hem de 3D kamera sistemlerinden dolayı bir gecikme durumu olacağını belirtti. Apple’ın iPhone 8 çıkışını ertelemek yerine hızlı bir şekilde yeni tedarik sürecine geçeceği bu süreç içerisinde ise markanın belli bölgelerde iPhone 8 satışlarına başlayacağı iddia edildi. Doğrudan Kuo’nun açıklamalarında yer alan iddialarda satış tahminleri de değişiyor.

Samsung Apple’ı Geride Bırakabilir

Yapılan tüm bu açıklamalardan sonra markanın yeni seri iPhone satışları için tahminlerini 100 milyon rakamlarından 80 milyon rakamlarına indiren ünlü analist bu durum nedeniyle Samsung’un Galaxy S8 satışlarının iPhone 8 satışlarını geçeceği düşüncesi de oluştu. Şimdiden en çok satış yapan akıllı telefon modellerinden biri olan Galaxy S8 serilerinin bu başarısının ise iPhone 8 tedarik sorunlarıyla birleşmesi bu sene iki marka arasındaki yarışı daha da kızıştıracak gibi.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?