Apple’ın uzun süredir beklenen akıllı telefonlarından biri olan iPhone 8 akıllı telefonları Apple’ın en çok beklenen serilerinden biri olarak dikkat çekti. Sadece Apple’ın başarılı serilerinden biri olması değil markanın 10.yıla özel modeli olarak piyasaya çıkacak olması Apple iPhone 8 akıllı telefonları için daha fazla merak uyanmasına neden oldu. iPhone 8 akıllı telefonları için beklenen teknolojilerde aslında yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı.

OLED ekran, tasarım değişiklikleri, işlemci yenilikleri gibi birçok konu ile gündeme gelecek olan iPhone 8 akıllı telefonları için bunun dışında merak edilen bir diğer nokta ise satış rakamları oldu. Zira iPhone 6 serisine göre daha düşük satış rakamları elde edeceği düşünülürken Note 7 olayı sonrasında bir nebze daha satışlarını arttırmayı başaran iPhone 7 serisinden sonra yeni serinin ne derece satış rakamı elde edeceği de merak konusu oldu.

Tahminler Nasıl? Satış Beklentileri Ne?

Bu noktada Apple tarafından henüz bir satış rakamı açıklaması yok. Apple tarafından bir açıklama yapılmadığı için şu an sadece satış rakamları konusunda belli başlı tahminler var. Çok kısa bir süre önce yayınlanan tahminlerle beraber Apple’ın aslında akıllı telefonlarında beklenen satış rakamlarından çok daha yüksek bir satış rakamı elde edeceği düşünülmüştü. Öyle ki satış rakamı konusunda Apple’ın bu model ile beraber 80 milyon satış rakamının üzerine çıkarak rekorlar elde edeceği iddia edilmişti.

iPhone 8

Haliyle tasarım değişikliklerinin olması ve tasarım değişikliklerinin yanı sıra yeni ekran teknolojileri ve yeni işlemci teknolojileri gibi yeniliklerinde eklenmesiyle beraber aslında Apple’ın akıllı telefonları için düşünülen bu satış rakamlarının biraz daha gerçeğe yakın olabileceği belirtilmişti.

Satışlar Daha Düşük Kalabilir

Fakat Apple’a yakın kaynaklar tarafından yapılan son açıklamayla beraber bu durumun tersi durumlarında geçerli olabileceği iddia edildi. Özellikle 3 farklı model çıkarılacağının düşünülmesi ve bazı analistlere göre Apple’ın iPhone 8 modelinin iPhone 6 serisi satışlarını geride bırakamayacağı görüşünü ortaya çıkardı. Fakat buna karşın genel olarak analistlerin görüşünün de Apple’ın bu seri ile beraber satış rekoru kırabileceği de belirtiliyor.

İLGİLİ HABER:  iPhone 8 Apple’ın En Çok Satan Serisi Mi Olacak?

Bu rakamlar ne kadar gerçek? Hangi tahminler doğru bilinmez ama Apple’ın yeni akıllı telefonlarını satışa çıkaracağı döneme kadar sürekli bu iddialar konuşulmaya devam edecek gibi. Özellikle satış rakamı ve telefonların fiyatları gibi konular daha fazla gündeme gelebilir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?