iPhone 8 akıllı telefonlarında, diğer serilerde kullanılan fiziksel tuşların tamamen son bulacağını göreceğiz. Tam ekran kullanacak ve OLED ekran teknolojisine geçiş yapacak olan iPhone 8 akıllı telefonlarının haliyle standart Home tuşu gibi bir kullanımı söz konusu olmayacak. Bu durum uzun süredir konuşulan tartışmaların da ana nedenlerinden biri olarak biliniyor.

Özellikle parmak izi teknolojisi konusunda Home tuşu olmadan nasıl bir kullanım sunacağı konusu hala tartışılıyor. İşte bu sistem hakkında dün yeni bir bilgi daha ortaya çıktı. Bu kez yeni modelin Touch Bar sistemine çok benzer bir işlev alanı kısmı sunacağı belirtildi. Bunun dışında yeni serinin şekilde değiştirebilen sanal tuşa da sahip olacağı belirtilmişti. Ortaya çıkan son bilgi ise iki sistemi birleştiriyor.

İPhone 8 Parmak İzi Sistemi Sanal Tuş Bölümünde Bulunabilir

Ortaya çıkan yeni bilgilere göre parmak izi sisteminin sanal tuşun ve işlev alanının bulunduğu bölümde bulunmasının söz konusu olduğu ortaya çıktı. Sanal tuşun bulunduğu alanında hemen sağ bölümünde parmak izi bölümünün de konumlandırıldığını gösteren yeni görsellerin paylaşılması da bu iddiaları güçlendiriyor. Tabii ki bu çalışmayı kanıtlayacak kesin bir bilgi yok.

iPhone 8

Fakat sanal tuşun standart değil, boyut değiştirebilen özellikte olacağının konuşulması gelen bu iddiaları da doğrulamıyor değil. Bir yandan da iPhone 8 içerisinde parmak izi kullanımının yapılmayacağını belirten kaynaklarda hala var. Hal böyle olunca yine konu hakkındaki sır perdesinin tam olarak aralanamadığını söylemek gerekiyor. Yazıda yer verdiğimiz görsellerde de görebileceğiniz gibi parmak izinin tüm ekrana değil böyle bir bölümüne entegre edilmesi ise hala olası.

İlginizi Çekebilir: iPhone 8 Fiyatları Apple’a Sorun Oluşturabilir

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?