Bu senenin en çok konuşulacak olan akıllı telefon modellerinden biri Apple’ın iPhone serisi bir diğer ise Samsung’un yeni amiral gemisi serisi olan Galaxy S8 akıllı telefonları olacak. Son olarak akıllı telefon yarışında Apple’ın rakibi Samsung’u geçmeyi başardığının açıklanması ile gündeme gelen yarışta öne geçen taraf olması ile beraber gündem olan Apple’ın elde ettiği başarıyı devam ettirebilmek için ise iPhone 8 serisinde ciddi bir fark oluşturması gerekecek.

Çünkü bu kez Note 7 serisinde olduğu gibi Samsung’un piyasadan çekilme durumu söz konusu değil. Yeni seri amiral gemisi geliyor. Tanıtımlarına da kısa bir süre kaldığı düşünülen Samsung Galaxy S8 akıllı telefonlarının sürekli yeni detayları da gelmeye devam ediyor. Son olarak akıllı telefonların kılıflarına ilişkin yeni detayların ortaya çıktığını da belirtelim.

Yeni Bir Kılıf Modeli Gözüktü

Aslında kılıf modelinin ortaya çıkması ilk etapta anlamsız gelebilir. Fakat ortaya çıkan kılıfların telefon hakkında çok önemli detayları öne çıkardığını düşünecek olursak aslında kılıfların önem derecesi tasarım konusunda da bir hayli öne çıkmakta. Üstelik yayınlanan kılıf görsellerinde sadece Samsung Galaxy S8 akıllı telefonlarının detayları da öne çıkmıyor.

Samsung Apple

Bunun yanında Galaxy S8 Plus modellerinin de belli başlı bazı detayları ortaya çıkıyor. İki kılıf modeli olarak yayınlanan kılıflarda tasarım konusunda ilk dikkat çeken detay ise çift kamera boşluğu. Her iki modelde de çift kamera için boşluk bırakılmış ve genel tasarım kavisli ekranı işaret etmekte.

Samsung iPhone Serisini Yeniden Geçer Mi?

Bu zamana kadar yayınlanan görsellere uygun olan kılıfların tasarımlarının şimdiye kadar ki yayınlanan konsept görsellere bakılarak mı yapıldığı yoksa gerçek kılıflar mı olduğu konusunda net bilgiler bulunmuyor. Fakat eğer ki gerçek tasarımları yansıtıyorsa ve yayınlanan telefon görselleri gerçekse bu durumda Samsung’un Apple’ı epey bir zorlayacağını söylemek yanlış olmaz.

İLGİLİ HABER:  LG’de iPhone 8 için Hazırlıklara Başladı

Hele ki akıllı telefon devinin daha erken çıkış yapacağının düşünülmesi ile beraber Samsung’un satışlarının beklenen değerlerin çok üstünde olması da söz konusu olabilir. Bakalım Apple’ın akıllı telefonları mı yoksa Samsung’un yeni amiral gemisi mi? Hangi seri öne çıkacak? Samsung Note 7 serisinde yaşadığı sorun ile kaybettiği yeri geri alabilecek mi? Tüm bu detayları ancak telefonların tanıtımları ile beraber görebileceğiz.

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?