iPhone 8 Prototip Görseli Olduğu İddia Edilen Görseller Ortaya Çıktı

0
64
iPhone 8

Akıllı telefonların iOS kanadının en büyük temsilcisi olması beklenen iPhone 8 akıllı telefonları için yeni bilgiler sürekli gelmeye devam ediyor. Akıllı telefonların nasıl özelliklere sahip olacağı baştan beri konuşulan iddialarla beraber neredeyse şekillenmiş oldu. iPhone 8 özellikleri bir yana dursun son dönemde telefonların en çok tasarımlarıyla ilgili paylaşımların yapıldığını görmeye başladık.

İlk olarak tasarımına ait olduğu iddia edilen çizimler yayınlanmış ve telefonun en büyük belirsizliğinin parmak izi sensörleri olduğu belirtilmişti. Tüm bu iddiaların ardından ise parmak izi sensörlerinin arka kapakta yer aldığı gözlenen görseller yayınlandı. Ardı ardına gelen ve iPhone 8’e ait olduğu iddia edilen görsellerde hemen hemen aynı detayların yer alması iddiaları iyiden iyiye güçlendirmişti. Şimdi ise yeni seri akıllı telefonların prototipi olduğu iddia edilen görseller yayınlandı.

Parmak İzi Okuyucu Ön Kısımda Mı?

Yayınlanan yeni görsellerde dikkat çeken en büyük detay ise parmak izi okuyucuları oldu. Kamera diğer paylaşımlarda yer aldığı gibi dikey çift kamera şeklinde görülüyor. Ekran diğer paylaşımlarda olduğu gibi neredeyse çerçevesiz ve ön yüzü tamamen kaplayan oldukça geniş bir ekran olarak dikkat çekiyor. Beklendiği gibi Home tuşu yok.

iPhone 8 beklentileri

Tüm bu detaylar diğer görsel iddialarında da yer almıştı. Fakat farklı olan tek detay parmak izi kısmı oldu. Son yayınlanan ve arka kapak olduğu belirtilen görselde Apple’ın logosu altında parmak izi senörlerini görmüştük. Bu görsellerde ise telefon sanki sadece cam gibi duruyor. Arka kısmında herhangi bir parmak izi bölümü yer almıyor.

Apple Nasıl Bir Seçim Yapacak?

Yayınlanan son prototiplerle beraber ortaya çıkan soru ise Apple’ın seçimi oldu. Şimdi merakla beklenen konu Apple’ın parmak izi konusunda nasıl bir seçim yapacağı. Bu görsellere Apple tarafından doğrulanmamış olan ve sadece iddia olarak yayınlanan görseller olduğu için hala parmak izi sisteminin nasıl olacağını bilemiyoruz. Bu nedenle net bilgiler için her zaman olduğu gibi resmi kaynak Apple’ın açıklamasını beklemek ve doğruyu bu şekilde öğrenmek mümkün olacak.

İLGİLİ HABER:  iPhone 12 Yeni Bir Kamera Teknolojisi ile Gelebilir

Not: Yazı boyunca belirttiğimiz gibi görseller doğrulanmış iPhone 8 görselleri değil sadece tahmini prototip görselleridir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?