Apple’ın yeni akıllı telefonlarının değerlendirmeleri devam ediyor. Tanıtılan ilk modeller olarak karşımıza çıkan iPhone 8 ve iPhone 8 Plus akıllı telefonları ise bu değerlendirme sıralamalarında ilk sıralarda yer alıyor. Üretimi devam eden ve ilk serileri teslim edilmeye başlanan telefonların, birçok testi de ortaya çıkmaya başladı.

Tasarım konusunda önemli bir değişikliğe imza atmayan telefonların, performans konusunda ise daha iyi bir akıllı telefon olduğunu görmüştük. Bu noktada en çok merak edilen konu yeni seri akıllı telefonların kamera özellikleri oldu. Aslında teknik olarak çok büyük değişimler sunulmamış olsa da A11 Bionic işlemcileriyle beraber çok daha öne çıkacağı düşünülen kameraların ilk değerlendirmeleri de ortaya çıktı. DxOMark değerlendirmesiyle ortaya çıkan sonuçlar ise oldukça tatmin edici.

iPhone 7 Serisi Geride Bırakıldı

Geçen nesil ile kamera konusunda çok fazla fark olmayacağı düşüncesi ortaya çıkmışken, Apple’ın bir seri önceki akıllı telefonları olan iPhone 7 serilerinin önüne geçildiği açıklandı. DxOMark testlerine göre hatırı sayılır bir fark oluşmuş durumda. En iyi kameraya sahip akıllı telefonlar listesinde de yer alan yeni modellerin, puanları da oldukça yüksek. Buna göre yeni seri iPhone 8 modelinin 82 derecelendirme puanı aldığı görülüyor.

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus

Bir diğer seri olan iPhone 8 Plus modelinin ise 94 puan gibi bir puan aldığı görülüyor. Bu değerlerle beraber iPhone 8 kameralarının istenen seviyelere ulaştığını söylemek yanlış olmaz. Bunun yanında iPhone X akıllı telefonları içinse aynı durumun yaşanıp yaşanmayacağı merak konusu.

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus

Öyle ki iPhone X konusunda henüz ürün ortaya çıkmadığı için yeterli değerlendirmeler ve testler yapılamıyor. Bunun için iPhone X modelinin çıkışını beklemek gerekecek gibi duruyor.

İlginizi Çekebilir: Apple, App Store Tanıtımlarını Kaldırdı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?