iPhone 8 Plus Kalıcı Bir Sorunla Karşı Karşıya Olabilir

0
134
iPhone 8 Plus

12 Eylül tanıtımında tasarımıyla eleştirilse de gücüyle öne çıkan akıllı telefonlar iPhone 8 Plus, akıllı telefon pazarında yavaş yavaş öne çıkmaya başladı. Birçok ülke de satışa çıkan ve 20 Ekim tarihinde ülkemizde de satışa çıkacak olan akıllı telefonların satışa çıkmasından sonra ise ilginç bir gelişme yaşandı.

Aslında daha önce birçok kez haberlerimizde yer verdiğimiz ilginç gelişme, Apple’ın telefonlarının batarya şişmesi sorunu. İlk olarak Tayvan’dan gelen bir haberde ortaya çıkan konunun, başlarda çok önemli olmadığını düşünüyorduk. iPhone 8 Plus telefonlarının pillerinin şişmesi ve ekranın atmasına neden olan sorun hakkında daha sonra ise devam haberleri gelmeye başladı.

iPhone 8 Plus Pilleri Apple’a Sorun Olabilir

Tayvan, hemen ardından Japonya derken şimdi ise Kanada’da bir kullanıcının başına aynı sorun geldi. iPhone 8 Plus akıllı telefonlarında yaşanan pil şişme sorununu yaşadığı ve bu sorunla beraber telefonu kullanılmaz hale geldiğini açıklayan kullanıcının, paylaştığı görseller ise iddiaların doğrulanmasına neden oldu.

Daha önce çok önem verilmeyen iPhone 8 Plus pil sorunu için yaşanan vakaların sayısının 5’e çıkması, Apple’ın konuya el atmasına neden oldu. Henüz konu hakkında Apple tarafından resmi bir açıklama gelmiş değil. Buna karşın sürekli aynı sorunun haberlere yansıması can sıkmaya başladı.

iPhone 8 Plus

Özellikle iPhone 8 Plus serisinde yaşanan sorunun iPhone 8 modellerinde de görüldüğünü biliyoruz. Böyle devam edecek olursa, birkaç modelde değil genel bir sorun olarak kullanıcıların karşısına çıkacağını düşündüğümüz iPhone 8 Plus pil sorunu hakkında gelecek resmi açıklamayı bekliyoruz.

Şu an için bildiğimiz Apple’ın konu hakkında çalışmalar yaptığı. Aslında ilk telefonda yaşanan pil sorunundan sonra, araştırmalar başlatılmış ve sorunlu telefon inceleme başlatılmıştı. Şimdi bu modellerde de aynı sorunun ortaya çıkmasının ardından, markanın biraz daha detaylı bir çalışma yapacağından söz ediliyor. Bakalım yeni telefonlarda genel bir sorun mu ortaya çıkacak? Apple’ın bu sorunu biraz daha yayılacak olursa Note 7 olayıyla karşı karşıya kalabiliriz.

İLGİLİ HABER:  Şimdiye Kadar Üretilen En İyi iPhone X, iPhone 8 Plus ve iPhone 8 İçin Kablosuz Şarj Padleri!

İlginizi Çekebilir: iOS 11 ve iOS 10.3.3 İmzaları Kapandı! Geri Dönüş Yapılamayacak

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?