iPhone 8 Pillerinde Önemli Bir Sıkıntı Mı Var?

0
315
iPhone 8

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus akıllı telefonlarının teslimatları geçen hafta başladı. Telefonların ön sipariş sonrasında birçok ülke de bir bir teslim edilmeye başladığını gördük. Kısa süre içerisinde yeni modellerin kullanılmaya başlamasıyla beraber ise telefonlarda gizli bir nokta kalmadığını da söylemek gerekiyor.

Kullanın ayaları, sahip olduğu sistem özellikleri ve daha birçok detayın paylaşılmaya başladığı iPhone 8 akıllı telefon serisinin, ilk denemelerinde bir sorunda ortaya çıktı. Hem iPhone 8 hem de iPhone 8 Plus modelinde yaşanan sorunu daha önce dile getirmiştik. Bu soruna göre telefonu şarja takınca, pillerin şiştiği ve patlama olmaması için telefonların ekranların attığını belirtmiştik. Ardı ardına iki kullanıcıdan bu yönde haberlerin gelmesinin ardından ise Apple konuya nokta koydu.

iPhone 8 Sorunu Araştırma Noktasında

Apple tarafından gelen açıklama sonrasında sorunun kabul edildiği daha önce yazılarımızda yer verdiğimiz bir konuydu. Fakat yeni bilgilerde gelmeye devam ediyor. Son açıklamalarına göre iPhone 8 akıllı telefonlarında bu konu üzerine araştırmalar yapılmaya başlandı.

Yapılan araştırmalar sonrasında net açıklama yapılacak fakat durumun çok abartılacak ve tüm seriyi etkileyecek bir sıkıntı olmadığının üzerinde duruluyor. Daha öncede benzeri yaşanan olayda bazı modellerin içerisinde yer alan pillerin şişme sorunu yaşadığı için böyle bir sıkıntı yaşandığı belirtiliyor.

iPhone 8

Bir iki modelde yaşanmasının çok büyütülecek bir sorun olmadığı genel düşünce. Fakat yine de Apple’ın araştırmalarının tamamlanmasını ve bu gibi bir olayın yeniden yaşanıp yaşanmayacağının takip edilmesi gerekiyor. Eğer sorunlar devam edecek olursa bu kez yeni akıllı telefonlarında sıkıntılı bir döneme gireceği düşünülüyor. Konu hakkında yeni bir açıklama yapılacak olursa, yeni bilgileri paylaşacağız.

İlginizi Çekebilir: Apple’ın Önemli Bilgilendirme Dikkatleri Topladı

İLGİLİ HABER:  iPhone X Serisi için Ucuza Ekran Değişim Dönemi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?