Samsung Note 7, akıllı telefon teknolojilerinde bir dönüş noktası oldu. Samsung’un tasarımdan ödün vermemek adına, pillerde yaptığı ufak bir hatanın, tüm Note 7 serisinin iptal olmasına neden olduğu, teknoloji dünyasında en çok konuşulan konu oldu. Samsung bu süreci hızlı bir şekilde çözümlese de akıllı telefon pazarında birçok marka Samsung’un olayından ders çıkardı. Artık çok daha dayanıklı üretimler yapılmak üzerine odaklanmış şekilde üretimler yapılıyor. Bu tip üretime geçen markaların başında da Apple geliyor. Her ne kadar güvenlik ve telefonların sağlamlığı konusunu ilk plana koyarak üretime geçilse de son modellerde bir sıkıntı ortaya çıktı. iPhone 8 Pil Şişmesi sorunu olarak ortaya çıkan yeni sorun, tüm modeller için geçerli olmasa da her gün yeni bir vaka haberi geliyor.

iPhone 8 Pil Şişmesi Bu Kez Çin’de

Önceki yazılarımızda birkaç modelde bu tip bir sorunun gündeme geldiği konusunda yazılar paylaştık. Tek tük yaşanan bir sıkıntı olması, iPhone 8 Pil Şişmesi sonrasında ekranın atmasıyla beraber pillerde yanma gibi sorunların yaşanmaması, konunun hemen kapanacağını göstermişti.

iPhone 8 Pil Şişmesi

Buna karşın benzeri haberler hız kesmeden gelmeye devam ediyor. Bu kez Çin’de bir kullanıcının iPhone 8 Pil Şişmesi sorunu ile karşılaştığı ortaya çıktı. Kullanıcının telefonun fotoğrafını sosyal medya uygulamaları üzerinden yayınlamasının hemen ardından 7.kez tekrarlanan sorunun ciddi boyutlara ulaştığı haberleri geliyor.

iPhone 8 Pil Şişmesi Genel Bir Sorun Haline Gelir Mi?

Daha öncede bu konunun Apple tarafından araştırıldığını belirtmiştik. Ardı ardına gelen vakalardan sonra, firmanın elini çabuk tutması ve bir açıklama yapmasının gerekli olmaya başladığını da anlayabiliyoruz. Şu aşamada iPhone 8 Pil Şişmesi sorunun evrensel bir sorun olduğunu söylemek doğru olmaz. Belli bir satış bölgesinde de yaşanmadı görülen sorunun, üretim hattında bir seride ya da bir hat üzerinde yaşanmış olabileceği düşünülebilir. Ek olarak pillerin üretiminde de bazı serilerde hatalar meydana gelmesi ihtimali de var. Yine de tüm modelleri kapsayan bir sorun düşüncesi şu an için yok.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?