iPhone 8 Performans Değerleri Konusunda Yeni Bilgiler Geliyor

0
73
A11

Şimdiye kadar ki en başarılı iPhone modeli olması umut edilen iPhone 8 akıllı telefonlarının performans değerleri konusunda yeni bilgiler ortaya çıkmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde yeni modelde kullanılması beklenen yeni işlemci modellerinin ortaya çıktığını haberlerimizde belirtmiştik.

iPhone 8 ve iPhone 7s modellerinde kullanılacak olan yeni işlemci serisinin ortaya çıkan bilgilere göre A11 olacağı ve bu işlemcilerin 3 GHz hız değerine kadar yükselmiş hız değerleri sunabileceğinden de bahsetmiştik. Yeni işlemcilerin maksimum hız teknolojisine sahip olacağı ve Apple’ın iPhone modellerini öne çıkaracağı konusunda hala yeterli derece de iddialar gündeme gelmeye devam ediyor. Son olarak yeni seri işlemcilerin kullanacağı özel bir teknoloji oraya çıktı.

iPhone 8 Performans Rekoru Kırabilir

A11 işlemcilerinin hız değerlerinin 3 GHz miktarına çıkması, bunun yanında çoklu çekirdek performansının da beklenen değerlerin üzerinde olduğu ortaya çıkmış olsa da A11 işlemcilerinin gerçekten performans konusunda fark yaratacağı yeni detayla beraber ortaya çıktı.

Bu detaya göre Apple’ın yeni mobil işlemcilerinde HMP adı verilen bir teknolojiye yer verilecek. Bu teknoloji sayesinde telefonda donma sorunu adeta tarih olacak. Peki, HMP işlemci teknolojisi ne demek? Apple neden böyle bir teknoloji kullanmayı tercih edecek? Detaylarıyla bakalım.

A11

HMP teknolojisi telefonlarda yaşanan sıkışıklığı çözecek bir teknoloji. Eğer telefon üzerinde yoğun bir şekilde çalışma yapacak olursanız bu durumda telefon otomatik olarak HMP moduna geçecek. Ağır işlem altında telefonların sorunsuz performans ortaya koyması için bu teknoloji tüm çekirdekleri bir arada çalıştıracak.

Bir anda tüm çekirdeklerin çalışması ise işlemci gücü sorununu tamamen çözecek. Yeni seri işlemcilerin bu nedenle çoklu çekirdek performanslarının da çok yüksek olması bekleniyor. Tabi aşırı yük altında bu şekilde işlemcilerinde daha fazla şarj tüketmesinin beklendiğini belirtelim. Sözün kısası yeni seri akıllı telefonların performans artışı için ekstra birçok teknoloji barındıracağını göreceğiz. Bakalım bu çalışma Apple’ın rakiplerine üstün gelmesini sağlayabilecek mi? Şimdilik beklentiler bu yönde.

İLGİLİ HABER:  watchOS 6.1.1 Güncellemesi Yayında – Tüm Yenilikler

İlginizi Çekebilir: Nokia, Apple Sayesinde Yeniden Canlandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?