iPhone 8 Parmak İzi Testlerinde Görüntülendi

0
79
iphone 8 Blush Gold

Uzun süredir iPhone 8 akıllı telefonlarının parmak izi sensörleri taşıyıp taşımayacağı konusunda bilgiler elde etmeye çalışıyoruz. iPhone serisi akıllı telefonlarda görmeye başladığımız Touch ID teknolojisinden bu sene vazgeçileceği yönünde bile birçok haber çıktı. Belki de yeni modelin tek gizli noktası bu olarak karşımıza çıktı. Ekrana entegre bir parmak izi mi olacak? Parmak izi arka kapağa mı taşınacak? Gibi sorularla karşı karşıya kalmaya başladık. Fakat iPhone 8 akıllı telefonlarında bu durumu kanıtlayacak net bir bilgi elde edilemedi. Son olarak telefonların parmak izi sensörlerini arka kısımda konumlandıracağı yönünde iddiaların geldiğini görmüştük. Şimdi ise bu iddiaları doğrulayan en net video paylaşıldı.

iPhone 8 Logo Üstünde Parmak İzi Kullanabilir

Paylaşılan yeni videoda Foxconn üretim tesisinde yeni seri akıllı telefonların parmak izinin konumlandırıldığı görülüyor. Arka kapakta konumlandırılan parmak izi sensörlerinin, logonun hemen altında ya da doğrudan logonun üzerinde kullanıldığını görüyoruz. Videoda bu detay çok net bir şekilde anlaşılmıyor. Fakat buna rağmen yeni akıllı telefonların arka kapakta parmak izi sensörüne yer verecekleri neredeyse kesin gibi. Paylaşılan videolar iddiaları doğruluyor.

Eğer logo üzerinde bir parmak izi sensörü görecek olursak, kullanıcıların bu durumdan da epey bir memnun kalacağını söyleyebiliriz. Daha önce yapılan anketlerde parmak izi sensörlerinin yerinin %80 üzerinde logo üzerinde olması istendiği görülmüştü. iPhone 8 için ortaya çıkan bu bilgi, markanın beklentileri karşılayacağını gösteriyor.

Yeni akıllı telefonların daha ne gibi detaylara sahip olacağını öğrenmek içinse çok kısa bir süre kaldı. Eylül ayında yapılacak olan tanıtımla beraber tüm bilgileri öğrenmiş olacağız. Tanıtımı sırasında Apple’ın sürprizler yapmasını da beklediğimizi bir kez daha hatırlatalım. Parmak izi için yayınlanan video üst tarafta.

İlginizi Çekebilir: iOS 11 Beta 7 Yayınlandı

İLGİLİ HABER:  iPhone'larda ölü piksel sorunu ve çözümü

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?