iPhone 8 Parmak İzi Sensörü İçin Yeni Görseller

0
65
iPhone 8

Apple’ın yeni akıllı telefonu iPhone 8, çıkışa yaklaştığı için sürekli yeni özellik iddialarıyla gündeme geliyor. Yeni seri akıllı telefonların üretime geçtiği düşüncesiyle beraber iPhone 8 için kullanılacak olan teknolojilerin içerisindeyse hem ekran kısmı hem de teknik özellikler kısmında yeni bilgiler ortaya çıkmış durumda. iPhone 8 akıllı telefonlarının son olarak OLED ekran teknolojisine sahip olacağı doğrulandı. Yeni seri akıllı telefonların en tartışmalı konusuysa parmak izi sensörleri. Aslında OLED ekranların kullanılacağının neredeyse kesinleşmesinden sonra ilk iddia parmak izinin ekran altında konumlandırılacağı olmuştu. Fakat bu iddia zaman içerisinde bir hayli değişikliğe uğradı.

iPhone 8 Parmak izi Sensörleri Nerede Olacak?

Ekran altında bir parmak izi sensörü bulundurmasının oldukça zor olduğu ifade edilen akıllı telefonların, haliyle parmak izi sensörlerinin yerinin değişeceği ve arka kapağa taşınacağı belirtilmişti. Fakat kısa süre sonra bu iddiaların bir kez daha yalanlandığını ve bu kez parmak izi sensörü kullanımının tamamen son bulacağı ifade edildi.

Ekran altı sistemi yerine son gelen iddialara göre telefonların parmak izi sistemini kullanmayacağı ve Apple’ın yeni modellerinde tamamen yüz tanıma sistemini kullanacağı belirtildi. Ünlü analist Kuo tarafından da bu yönde bilgi verilmişti. Fakat yeni seri akıllı telefonların yüz tanıma sistemi konuşmalarından sonra bir kez daha yeni iddialar gündeme geldi.

iPhone 8

Bu kez iPhone 8 telefonlarına ait olduğu belirtilen bir kasa görseli paylaşıldı. Kasa görselinde daha önce konuşulduğu gibi tam Apple logosunun altı kısmında yer alan parmak izi sensörlerinin yeri net bir şekilde gözüküyor. Logonun hemen altında yer alan parmak izi sensör bölümünün bir kez daha Touch ID yerleşim konusunu gündeme getirdiğini de söylemek gerekiyor.

Aslında şimdiye kadar konuşulan iddialar arasında en net iddia, arka kısımda parmak izi kullanımı olduğu görülüyor. Baştan beridir de bu ihtimal üzerinden duruluyor. Fakat artık tam anlamıyla arapsaçına dönen konu için Apple’ın tanıtımını beklemek tek çara gibi gözüküyor. Son ana kadar kesin bir bilgi elde etmek mümkün olmayacak.

İLGİLİ HABER:  Apple Glass için Fiyat Bilgisi Ortaya Çıktı

Önceki Haberimizde: Beklenen Haber iPhone Artırılmış Gerçeklik Başlığı Mira Prism Ön Siparişte

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?