Başlık size biraz farklı gelebilir. iPhone 8 parçaları nasıl olurda iPhone SE 2020 akıllı telefonlarına takılabiliyor diyebilirsiniz. Fakat baktığınız zaman durum tam olarak bundan ibaret. Daha önce iki telefonun iç tasarımının karşılaştırıldığı bir videodan söz etmiş ve bu yönde bir paylaşım yapmıştık.

İki telefonun dış tasarımı kadar iç tasarımının da benzer olduğunu gösteren bu videonun dışında ikinci bir test daha yapıldı. Bu kez iki telefon için de iç tasarım değerlendirmesi ve parça değerlendirilmesi yapıldı. Sonuçlar ise oldukça ilginç.

iPhone SE 2020 Parçaları ile iPhone 8 Parçaları Aynı mı?

Karşılaştırma net bir şekilde gösteriyor ki iPhone 8 akıllı telefonlarında kullanılan parçalar ile iPhone SE 2020 akıllı telefonlarında kullanılan parçalar birbirine çok benzer ve hattı bazı parçalar aynı.

Videoda iki telefon arasında kamera değişikliğinin yapılabildiği ve en önemlisi de ekran panellerinin de aynı olduğu görülüyor. Şimdi iki telefon arasında kameraların değiştirilebiliyor olması anlaşılacak bir durum. Öyle ki kamera özellikleri farklı olsa da sensör boyutlarının aynı olması yeterli.

Burada en çok dikkat çeken ve şaşırtıcı olan kısım ise ekranlar. İki telefonun da ekran panelinde LCD kullanılmış ve aynı ekran panellerine yer verilmiş durumda. Apple’ın ekran konusunda ne kadar hassas olduğunu biliyoruz. Marka dışarıdan ekran değiştirildiği zaman, telefonun ekran özelliklerini sınırlama gibi adımlar atmış bir firma.

Daha önce bunun örneklerini çok kez gördük. İki telefonun ekranının aynı olması bu noktada bazı iddiaları güçlendiriyor. Son zamanda ortaya atılan iddialara göre iPhone 8 akıllı telefonlarından artan parçalar iPhone SE 2020 modelinde kullanıldı.

Tabii ki olası bir durumdan söz ediyoruz. Apple elinde kalan parçaları yeni akıllı telefonlarında kullanmış olabilir. İki telefon arasında çok önemli bir fark olmaması da bunun işareti. Bir nevi sadece işlemcileri değiştirilen akıllı telefonların yeniden pazara sunulmuş olduğunu gördük. Böyle bir durum ortaya çıktı. Benzeri videolar ve testler geldikçe durum hakkında daha fazla bilgi elde etme şansımız olacak.

İLGİLİ HABER:  Apple Sağlık Sistemi Detaylanmaya Başladı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?