Apple’ın akıllı telefon serisi iPhone için son günlerde yeni seri iPhone 7 haberleri gündeme geliyor. Serinin en başarılı telefonu olarak gösterilen iPhone 7 akıllı telefonlarının tanıtılması ve ön siparişlerinin de başlamasıyla beraber akıllı telefon alanında en çok konuşulan markalardan biri haline gelen Apple’ın yeni seri akıllı telefonlarını henüz yeni yeni satışa çıkarmasıyla beraber iPhone 7’den sonraki seri hakkında konuşmalarda başladı. İlk olarak Apple’ın iPhone 7 akıllı telefonunu yenilerek S serisinin piyasaya süreceği düşünülüyordu. Fakat Apple’ın 10.yılına özel iPhone 7 S serisi yerine iPhone 8 akıllı telefonlarını da piyasaya çıkarılacağı da belirtilmeye başlandı. Apple’ın en başarılı serilerinden biri olacağı düşünülen iPhone 8 akıllı telefonlarının ise konuşulmaya başlamasıyla beraber ilk özellikleri de ortaya çıkmaya başladı.

Bu noktada Apple’ın yeni seri akıllı telefonlarında yer alacağı düşünülen ilk özelliğin ise cam kasa olacağı belirtiliyor. Cam kasa ile beraber Apple’ın ekran teknolojisi konusunda da değişime gideceği de iddia edildi. Zira Apple’ın yeni seri akıllı telefonlarda artık OLED ekran teknolojisine geçeceği de belirtiliyor.

Samsung tarafından uzun süredir akıllı telefonlarda kullanılan ekran teknolojisi olarak bilinen OLED ekran teknolojisi için Apple’ın nasıl bir adım atacağı da net olarak bilinmiyor. Fakat ilk yorumlarda yer alan sisteme göre cam kasa ve OLED ekran bir araya getirilirse iPhone 8’in kavisli bir yapıya sahip olacağı da düşünülüyor.

Bunun dışında telefonda dikdörtgen yapısı yerine çok daha dairesel bir yapı kullanılacağı da düşünülüyor. Tüm bu ekran teknolojilerinin nasıl kullanılacağı ve telefonda başka ne gibi yenilikler yer alacağı da merak konusu oldu. Zira Apple’ın şuan için iPhone 8 konusunda her hangi bir bilgi vermediğini ve iPhone 8 için ortaya atılan tüm yeniliklerin şuan için bir iddiadan ibaret olduğunu da söylemek gerekiyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?