iPhone 7 ve iPhone 7 Plus akıllı telefonları son yılların en başarılı telefon modelleri oldu. Apple’ın özellikle kamera konusunda yaptığı değişimler markanın bir hayli satış elde etmesini sağladı. Bundan sonra gelecek olan model, iPhone 8‘in ise çok daha başarılı bir seri olacağı belirtilmişti. Fakat tanıtımdan sonra bu konuda kullanıcıların akıllarında soru işaretleri oluşmaya başladı. Tasarım değişmemesi, fiyatın yüksek olması gibi konular iPhone 8 modeline karşı ön yargılı yaklaşılmasına neden oldu.

Kullanıcılar bu nedenle iPhone X ve iPhone 8 karşılaştırmalarına da başladı. Bu konu hakkında bilgilendirme amaçlı olarak bir yazı paylaşmıştık. iPhone X ve iPhone 8 tercihi için aşağıdaki linkte yer alan yazıyı inceleyebilirsiniz. Bunun dışında Apple’da kullanıcıların kafasında soru işaretlerinin olduğunun farkında. Bu nedenle sürekli yeni modele geçiş yapılmasının nedenlerini ele alındığı paylaşımlar yapılıyor. İşte bunlardan bir tanesi daha dün geldi.

Bakınız: iPhone x beklemeli miyim? iPhone 8 Plus mı almalıyım?

8 Başlıkta iPhone 8 Tercihinin Nedeni

Apple resmi sayfası üzerinden iPhone 8 akıllı telefonlarının neden tercih edilmesini gerektiğini gösteren bir video yayınladı. Apple tarafından yapılan paylaşımla beraber 8 başlık altında nedenler sıralanmış. Apple’ın vurguladığı özellikler ise şöyle;

  • Dayanıklı ekran bulunduğu belirtiliyor.
  • Portre modunun, ışıklandırılmış portre modu özelliği vurgulanıyor
  • Kablosuz şarj gelişmesi vurgulanıyor
  • A11 Bionic çiplerden söz ediliyor
  • Suya dayanıklı tasarım vurgulanan başlıklar arasında
  • HD Retina Ekran
  • Artırılmış gerçeklik desteği

Tüm bu başlıklar Apple’ın iPhone 8 telefonunu tercih etmeniz için farklılık olarak sunduğu başlıklar. Çok farklı bir telefon tabii ki söz konusu değil fakat yine de bu özellikler yeni seri akıllı telefonların tercih edileceğini gösteriyor. Rakamların ne boyutta olduğunu ve satışın ne kadar ilgi çekeceğini göreceğiz.

İLGİLİ HABER:  iOS 12 Beta 2 Sürümü Yayınlandı! Yenilikler Neler?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?