iPhone 8 Ne Kadar Dayanıklı Bir Telefon?

0
71
iPhone 8

Apple’ın akıllı telefon adımlarının sonuncusu iPhone 8, yapılan etkinliklerde iPhone X modelinin gerisinde kalmış olsa da iPhone X modelinin henüz yeteri kadar üretilememesiyle beraber gündem yeniden iPhone 8 modellerine döndü. Geliştirilmiş sistem özellikleri ve iyileştirilmiş kamerasıyla beraber bu yılın çok konuşulacak modellerinden biri de olmayı başaran iPhone 8 modelinde de önemli değişiklikler yok değil.

Her ne kadar iPhone X akıllı telefonları kadar olmasa da bu modelinde seriyi değiştirdiği görülüyor. Tasarım kısmında ise yapılan en büyük değişiklik yeni kaplama. Daha önce bahsettiğimiz gibi iPhone 8 akıllı telefonları artık cam kaplama. Bu nedenle telefonların genel kullanım deneyimleri de değişiklik göstermeye başladı. Yeni kasanın en çok merak edilen konusu ise ne kadar dayanıklı olduğu.

iPhone 8 Dayanıklılık Testinde

Yeni akıllı telefonların cam kaplaması, tanıtım boyunca vurgulandı. iPhone 8’e kablosuz şarj özelliğini getirmesi bir yana, 7 katmanlı kaplamanın dayanıklılık konusunda da oldukça olumlu sonuçlar vereceği açıklanmıştı. İşte tüm bu ifadeleri test etmek adına yapılan ilk dayanıklılık testi de ortaya çıktı.

Bu konuda testleriyle ünlü olan JerryRigEverything kanalı tarafından paylaşılan video, cam panellerin isteneni verdiğini gösteriyor. Çizilmelere karşı da koruma sağlayan yeni yüzeyin, testten başarılı geçtiği görülüyor. Çizilmeye karşı ekstra koruma sağladığı görülen yüzeyin genel kullanımlarda epey bir koruma sağlayacağı kesin.

Bunun dışında kamera kısmında da yapılan çizilme testinde Apple’ın iPhone 8 modelinin oldukça başarılı olduğunu görüyoruz. Derin çizilmelere karşı bile dayanıklı olduğu görülen kamera lenslerinin, eski modele göre çok daha dayanıklı olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle iPhone 7 modelinde yaşanan boya soyulması gibi sorunlara karşı başarı elde edileceği görülüyor. Daha detaylı sonuçlar için videoyu izleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: iOS 11 Sonrasında 3D Touch Sisteminde Önemli Değişiklik

İLGİLİ HABER:  iPhone 8 Satış Rakamları İçin Düşünceler Neler?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?